Projektowanie Wnętrz na Facebook

5 pomysłów na jesienne dekoracje

Opublikowano: 5 listopada, 2014 Autor:

Oto  bardzo proste w wykonaniu jesienne aranżacje do Twojego domu. Jesień to bardzo urokliwa pora roku.  Wystarczy wyjść na spacer, by całkowicie za darmo zaopatrzyć się w piękne dekoracje. W domu w kilka chwil można wyczarować efektowne kompozycje, dzięki którym nasze wnętrze nabierze przytulności i klimatu. 

1. Jesienne pływające świece

pływające świece

 

Ta dekoracja przywodzi na myśl jesienną kałużę, w której pływają kolorowe liście. Potrzebna będzie misa, najlepiej szklana, metalowa lub ceramiczna, pływające świeczki i jesienne liście (na przykładzie zostały użyte liście klonu, ale można je zastąpić innymi). Do misy wlać wodę, zanurzyć w niej liście i włożyć świece.

2. Wrzosowy świecznik

dekoracja z wrzosów

Wrzosy są jednymi z symboli jesiennych i ostatnich kwiatów zakwitających przed zimą. Posiadają piękny fioletowy kolor, ale istnieje także odmiana o białych kwiatach. Przygotuj przezroczysty świecznik, ewentualnie szklankę, walcową białą świecę, gumkę recepturkę, jutowy sznurek lub pasującą wstążkę oraz gałązki wrzosu. Ułóż wrzos dookoła naczynia i umocuj gumką, zamaskuj ją sznurkiem bądź wstążką. Gdy dekoracja uschnie, wrzos można zastąpić laskami cynamonu.

3. Girlanda z szyszek

girlanda z szyszek

Na jutowym sznurku lub żyłce umocuj szyszki (przy pomocy drucika lub wkręcając w nie metalowe zawieszki). Gotową girlandą możesz udekorować okno, kominek lub, na przykład, wezgłowie łóżka. Zimą można szyszki pomalować biała farbą, która imituje śnieg i posypać brokatem.

4. Wieniec z liści

wieniec z liści

Ta dekoracja wygląda bardzo okazale i na pewno zaskoczy gości. Jej wykonanie jest jednak bardzo proste. Zbierz sporo kolorowych liści, przygotuj  płytki talerz, świecę oraz szklany klosz. Liście układaj na talerzu formując okrąg, kolejne warstwy liści stopniowo przesuwaj ku środkowi, tak by utworzyły niepłaski wieniec. Na środku kompozycji ustaw klosz ze świecą.

5. Dekoracje z dyni

Jesienią dynia sprawdzi się nie tylko w kuchni, a także i w całym domu jako jesienna dekoracja. Można w niej rzeźbić, wstawiać do niej świece, używać jako element większej kompozycji, ale dynia świetnie prezentuje się również w wersji saute. Jest tania, duża i szybko się nie psuje. Do tego odmian dyni jest na tyle dużo, że każdy znajdzie coś dla siebie.

dynie ozdobne

dyniowe świeczki

dekoracje z dyni

zdjęcia: pinterest.com
Tags: , , , ,

One Response

Zostaw komentarz

Polityka prywatności | Regulamin

© 2019 Projektowanie Wnętrz, Galerie Projektów, Wystrój i Aranżacje Wnętrz - Projektowanie i wystrój wnętrz | projekty wnętrz