Projektowanie Wnętrz, Galerie Projektów, Wystrój i Aranżacje Wnętrz

Projektowanie wnętrz bez tajemnic! Kompedium wiedzy na temat aranżacji wnętrz.

Pokój dzienny Inspiracje

5 szybkich porad na temat wyboru żaluzji drewnianych


Do najciekawszych metod aranżacji okna zaliczamy zastosowanie drewnianych żaluzji. Jak dopasować je do wystroju danego pomieszczenia? Oto 5 najważniejszych porad dotyczących wyboru żaluzji drewnianych.

żaluzje drewniane

Jak dostosować żaluzje drewniane do rodzaju pomieszczenia?

Żaluzje drewniane prezentują się wyjątkowo i są uniwersalne – można je wkomponować w wystrój każdego pomieszczenia. W salonach żaluzje pomagają kontrolować natężenie światła wpadającego do mieszkania. W sypialni takie żaluzje umożliwiają natomiast zachowanie prywatności i ukrycie wnętrza pokoju przed wzrokiem ciekawskich sąsiadów czy przechodniów.

Montowanie żaluzji drewnianych należy jedynie dokładnie przemyśleć, jeżeli chcemy je umieścić w kuchni czy łazience. Dlaczego? Głównym powodem jest fakt, iż żaluzje drewniane są dość nasiąkliwie i mogą ulegać wybrzuszeniom czy przebarwieniom w związku z wysoką wilgotnością panującą w łazience czy też kuchni.

ciemne żaluzje drewniane

Aby temu zapobiec, zaleca się wybieranie drewna o wysokiej jakości, zaimpregnowanego z użyciem specjalnego, wysokiej jakości preparatu. Warto także konserwować lamele żaluzji drewnianych. Poleca się też regularnie przecierać żaluzje miękką ściereczką.

Gdy zainwestujemy w żaluzje drewniane, warto też pomyśleć o tym, by zakupić rolety zewnętrzne – karnix.pl – dzięki temu dom będzie właściwie zabezpieczony przed włamaniami a ponadto ochronimy się przed negatywnymi warunkami atmosferycznymi.

szerokie żaluzje drewniane
Jak prawidłowo wymierzyć żaluzje drewniane?

Wybierając żaluzje drewniane należy też zwracać uwagę na wysokość oraz szerokość okna. Jest to istotne do odpowiedniego montażu takich żaluzji. Warto też pamiętać o zmierzeniu szerokości lameli. Znajomość wymiarów jest bardzo ważna, ponieważ żaluzje drewniane posiadające cieńsze lamele mogą być montowane bezpośrednio na ramie okiennej. Szersze lamele potrzebują natomiast solidniejszego podparcia i należy je montować na ścianie przy suficie.

Czy drewniane żaluzje pasują do stylu skandynawskiego?

Drewniane żaluzje pasują do wielu stylów urządzania wnętrz. Tak naprawdę każdy może się na nie zdecydować. Drewniane żaluzje sprawdzają się też do stylu skandynawskiego, zwłaszcza te o prostej formie i jasnym kolorze lameli. Do tego stylu pasuje szczególnie drewno bielone.

białe żaluzje drewniane

Czy drewniane żaluzje sprawdzają się w stylu retro?

Styl retro to kolejny styl urządzania wnętrz, do którego pasują drewniane żaluzje, ponieważ takie wnętrza urządza się w prosty sposób. Drewniane żaluzje są polecane przede wszystkim do pomieszczeń, w których jest dużo drewnianych mebli i elementów wyposażenia. Kolor drewnianych żaluzji warto dopasować do wystroju danego pomieszczenia.

Jak dobrać żaluzje do stylu boho?

Żaluzje drewniane mogą być także wybierane przez miłośników stylu boho. W tym przypadku poleca się wybierać produkty, które ukazują naturalny kolor drewna i nie są przykryte żadnymi farbami. Styl boho dopuszcza jednak korzystanie z różnorodnych barw, zatem nic nie stoi na przeszkodzie, aby wybrać również żaluzje o wyrazistych barwach.

Żaluzje drewniane – karnix.pl jest firmą, która posiada szeroki asortyment tego typu. Karnix jest cenionym przedsiębiorstwem, które wyróżnia profesjonalna obsługa Klienta oraz duży wybór produktów wysokiej jakości w atrakcyjnych cenach.
ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *