Projektowanie Wnętrz, Galerie Projektów, Wystrój i Aranżacje Wnętrz

Projektowanie wnętrz bez tajemnic! Kompedium wiedzy na temat aranżacji wnętrz.

Inspiracje Sypialnia

Aranżacja funkcjonalnej sypialni

W jesienną pogodę najchętniej nie wychodzilibyśmy z łóżka i zostali w ciepłym i przytulnym wnętrzu sypialni. Choć nie zawsze jest to możliwe, warto celebrować każdą wolną chwilę. Dlatego zwłaszcza teraz, dobrze jeśli zadbamy o funkcjonalność sypialni. Jak urządzić wygodne wnętrze? W jakim stylu zaaranżować sypialnię? Jak połączyć wygodę ze stylem? Przeczytaj porady, a poznasz odpowiedzi.

Dekoria.pl_ kolekcja Norge

Funkcjonalna sypialnia to pomieszczenie, które współgra z naszymi potrzebami, pozwala na wyciszenie oraz odpoczynek. Można osiągnąć taki efekt, jeśli w trakcie urządzania będziemy pamiętać o jej przeznaczeniu. Po pierwsze, aby sypialnia mogła być miejscem na odpoczynek i sen, nie może być wypełniona zbyt dużą ilością przedmiotów, mebli czy elementów dekoracyjnych. Po drugie, jasne i neutralne kolory lepiej wpływają na organizm i ułatwiają wyciszenie. O czym jeszcze warto pamiętać?

1. Odpowiednia wysokość łóżka i stolików nocnych. Wysokość łóżka powinna umożliwiać swobodne korzystanie z niego. Natomiast dobrze, jeśli stoliki nocne są o kilka centymetrów wyższe niż samo łóżko – ułatwi to odkładanie i podnoszenie przedmiotów z blatu.

2. Ulokowanie łóżka w pomieszczeniu. Najlepiej ustawić łóżko na środku pokoju (zagłówkiem do ściany) – takie rozwiązanie zapewni łatwy dostęp do niego z każdej strony. Warto zwrócić również uwagę na zachowanie odpowiedniej odległości od szaf, drzwi czy okien.

3. Schowków nigdy dość. Sypialnia jest jednym z tych pomieszczeń, w których warto zachować wizualny minimalizm (brak zbędnych przedmiotów w polu widzenia). Dlatego zawsze przyda się tu dodatkowe miejsce do przechowywania – ozdobne pudełka, wiklinowy kosz, stolik z koszem pod blatem, komoda itd.

4. Skrzynia przy łóżku. Będzie nie tylko eleganckim dodatkiem, ale i ma praktyczne zastosowanie. Skrzynia tapicerowana sprawdzi się jako miejsce do siedzenia oraz przechowywania dodatkowych zestawów pościeli czy poduszek dekoracyjnych.

5. Prostota w sypialni. Jasne, neutralne kolory, stonowane dodatki i przestronne, puste blaty to klucz do funkcjonalnej i klimatycznej przestrzeni do spania. Warto zamiast dekoracyjnych figurek postawić na eleganckie świece – idealnie sprawdzą się w jesienne wieczory.

Dekoria.pl kolekcja Comics

6. Dywan wprowadzi przytulność. Neutralny, dopasowany do wnętrza dywan będzie ponadczasowym dodatkiem do sypialni. Można zdecydować się na jeden duży lub dwa mniejsze dywaniki ułożone po bokach łóżka.

7. Zwróć uwagę na okno. Sztuczne, uliczne światło, które wpada do sypialni, może zaburzyć sen. Odgrodzisz się od niego dzięki odpowiedniej dekoracji okna, np. zaciemniającym roletom lub zasłonom.

8. Subtelne oświetlenie. Poza oświetleniem sufitowym w sypialni nie może zabraknąć bocznego światła oraz małych lamp na stolikach nocnych. Klimatu dodadzą również świece czy popularne obecnie lampiony.
9. Własny akcent dekoracyjny. W trakcie urządzania sypialni warto wprowadzić jeden element, który najlepiej odzwierciedla Twoją osobowość – może to być ulubiony kolor, dodatek, figurka czy tkanina.

10. Bez dobrej pościeli nie ma przytulnej sypialni. Poduszki dekoracyjne, koce i kołdry to kluczowe elementy wyposażenia sypialni. Do wyboru jest wiele wzorów i kolorów pościeli, dlatego warto dopasować je do całej aranżacji pomieszczenia.

Dekoria.pl  kolekcja Marina i Loneta

Najmodniejsze trendy w aranżacji sypialni

W sezonie jesień/zima 2017 w aranżacjach sypialni na pierwszy plan wyjdą cztery trendy. W każdym z nich można wyróżnić jeden element, którego w najbliższych miesiącach nie może zabraknąć w przytulnej i modnej sypialni.

Styl skandynawski – zaopatrz się w dużą liczbę miękkich i ciepłych pledów oraz koców. Ogrzeją w chłodne jesienne wieczory oraz będą dodatkową dekoracją łóżka.

Styl angielski – najmodniejsza w tym sezonie krata sprawdzi się także w sypialni. Dekoracyjne poduszki lub pościel z tym wzorem doda pomieszczeniu elegancji.

Dekoria.pl_pled Folke Fringe, dywan Geometric Black

Styl etno – wprowadź do wnętrza folklorystyczne lub mozaikowe desenie. Jeśli zdecydujesz się na nie, pamiętaj, aby nie przesadzić z ich ilością. Jeden akcent zdecydowanie wystarczy.

Styl Hampton – błękit nie tylko kojarzy się ze stylem Hampton, ale jest również jednym z najmodniejszych kolorów tej jesieni. Jeśli zdecydujesz się na tę barwę, Twoja sypialnia nabierze letniego i przytulnego klimatu.

Dekoria.pl posciel Oslo Grey

Więcej inspiracji, jak urządzić funkcjonalną i przytulną sypialnię można znaleźć na stronie www.dekoria.pl.
ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *