Projektowanie Wnętrz na Facebook

Aranżacyjne triki w kawalerce

Opublikowano: 22 listopada, 2015 Autor:

Dzięki kilku aranżacyjnym sztuczkom, nawet mała kawalerka może zamienić się w przestronne i eleganckie wnętrze.

kawalerkaJak optycznie powiększyć kawalerkę?

Kawalerka bardzo często utożsamiana jest ze skromnym, mało ustawnym mieszkaniem. W rzeczywistości jednak nawet pomieszczenie o małej powierzchni, dzięki odpowiedniej aranżacji, może zyskać niepowtarzalny urok oraz „dodatkowe”, cenne centymetry.

– „W aranżacji kawalerki najlepiej sprawdza się elegancki minimalizm, który delikatną formą nie przytłacza całego pomieszczenia, a jednocześnie wprowadza do niego harmonię. Zabiegi takie jak odpowiednio dobrane oświetlenie, jasne ściany, lustra czy zachowanie geometrycznego porządku nadadzą wnętrzu dobrego smaku.” – komentuje Monika Szczęsny z firmy Komandor.

najlepszych trików aranżacyjnych, który optycznie powiększa nasze wnętrze, jest usunięcie ścian działowych np. między  kuchnią i salonem. Połączenie tych dwóch stref wprowadzi do wnętrza trochę ,,oddechu” i pozwoli uzyskać wrażenie przestronności. Jeśli zdecydujemy się na mieszkanie o charakterze otwartym, a jednocześnie chcielibyśmy zachować podział przestrzeni między kuchnią a częścią dzienną, możemy zastosować elementy aranżacji, które w subtelny sposób zakryją miejsce do przygotowywania posiłków. Doskonale sprawdzą się tu wyspa lub wysoki stolik barowy, łagodnie przysłaniające przestrzeń kuchenną.

– „Ciekawym przykładem zaznaczenia odrębności stref jest zastosowanie szklanych ścianek działowych.  Dzięki nim uzyskujemy wydzieloną przestrzeń nie przytłaczając jednak mieszkania.” – komentuje Monika Szczęsny z firmy Komandor.
kawalerka aranżacja

Mała kawalerka z dużą szafą

Dobór odpowiednich mebli to kluczowy element aranżacji kawalerki. Urządzając pomieszczenie, w którym liczy się niemal każdy centymetr, powinniśmy zapomnieć o sporych rozmiarów meblościankach, masywnych komodach czy dużych kredensach. Postawmy na meble o lekkich formach, które jednocześnie pomieszczą wszystkie nasze rzeczy.

– „Szafa wnękowa sprawdzi się szczególnie w małych kawalerkach. Drzwi przesuwne nie zabierają wnętrzu cennych centymetrów w trakcie użytkowania szafy, a możliwość zabudowy na wymiar pozwala na wykorzystanie każdego skrawka przestrzeni.” – komentuje Monika Szczęsny z firmy Komandor.

Choć rozkładana sofa w kawalerce to już powszechnie stosowany klasyk, istnieją jeszcze inne, kreatywne rozwiązania, które idealnie odnajdą się w mniejszym mieszkaniu. W ostatnim czasie modne stały się kanapy modułowe, z których ułożyć można komfortowy narożnik, a w razie potrzeby sofę z kilkoma pufami. Dodatkowo poszczególne elementy takiego wypoczynku mogą również pełnić funkcję schowka na różnego rodzaju przedmioty. Tego typu rozwiązania pozwalają urządzić salon o niestandardowym układzie.

We wnętrzach o minimalistycznym charakterze warto zastosować kolory, które poprawią nastrój i wizualnie powiększą metraż mieszkania. Biel, jasny brąz, świetlisty beż i ciepłe odcienie szarości to barwy, dzięki którym wnętrze uspokaja się oraz nabiera przytulnego wyrazu. Dodatkowo kolory o jasnej tonacji odbijają większą ilość promieni słonecznych i rozświetlają pomieszczenie, co sprawia, że wydaje się ono większe oraz bardziej przestronne. Efekt głębi uzyskamy zawieszając na ścianie grafikę z wizerunkiem wąskiej ulicy, nowoczesnym tunelem czy mostu z dużym akwenem morskim.
Tags: ,

Zostaw komentarz

Polityka prywatności | Regulamin

© 2019 Projektowanie Wnętrz, Galerie Projektów, Wystrój i Aranżacje Wnętrz - Projektowanie i wystrój wnętrz | projekty wnętrz