Projektowanie Wnętrz, Galerie Projektów, Wystrój i Aranżacje Wnętrz

Projektowanie wnętrz bez tajemnic! Kompedium wiedzy na temat aranżacji wnętrz.

Wiadomości ogólne

Arena Design: Forma wyprzedza przyszłość

Przykłady doskonałego wzornictwa produktowego, spotkania z wybitnymi projektantami, panele dyskusyjne, wystawy dorobku uczelni artystycznych i technicznych, konkursy, prezentacje multimedialne i koncerty ? prawdziwą ucztę dla pasjonatów designu przygotowały w tym roku Międzynarodowe Targi Poznańskie. W dniach od 3 do 6 czerwca 2009 w Poznaniu zainaugurowana zostanie ?arena DESIGN?, nowe cykliczne wydarzenie dedykowane tematyce współczesnego wzornictwa, projektowania przemysłowego i architektury.

–>

Koncepcja wydarzenia arena DESIGN 2009 zakłada stworzenie prestiżowej platformy spotkań świata designu i międzynarodowego biznesu obecnego na targach. Celem projektu jest przede wszystkim promocja wzornictwa jako elementu integralnie związanego z przemysłem i jednego z najważniejszych narzędzi kreowania marki na coraz bardziej konkurencyjnym rynku.

Przestrzeń arena DESIGN 2009 podzielona została na pięć stref tematycznych: Forum, Top Design, Kreatywni, Edukacja i Wiedza. Każda z nich daje uczestnikom szerokie możliwości prezentacji produktów oraz osiągnięć w zakresie wzornictwa przemysłowego.

FORUM

FORUM to serce arena DESIGN 2009. Na specjalnie zaaranżowanej scenie, na oczach szerokiego audytorium, dziać się będą najważniejsze wydarzenia. To tu odbędą się spotkania z wybitnymi osobistościami świata designu, prelekcje i dyskusje. FORUM to także miejsce plebiscytów dla publiczności, ogłaszania wyników konkursów i wręczania prestiżowych nagród. To w końcu także przestrzeń niecodziennych doznań estetycznych podczas pokazów muzycznych i tanecznych.

Tematy paneli dyskusyjnych w strefie FORUM:

3 czerwca 2009: PO CO KOMU TEN DESIGN?

4 czerwca 2009: WSPÓŁPRACA POTRZEBNA OD ZARAZ!

5 czerwca 2009: SZKOŁA PRZETRWANIA design?u

6 czerwca 2009: Myślę więc jestem DESIGNEREM

TOP DESIGN
Na strefę TOP DESIGN składają się konkurs ?TOP DESIGN award 2009″ oraz wystawa TOP DESIGN, prezentująca nagrodzone w konkursie produkty. Ogłoszenie konkursu i wystawy poprzedziły wnikliwe analizy wymagań rynku. Koncepcja strefy opracowana została w ten sposób, aby jak najlepiej odzwierciedlić światowe trendy we współczesnym wzornictwie przemysłowym. Nad poziomem merytorycznym konkursu i wystawy czuwać będzie zespół ekspertów oraz niezależne jury złożone z wybitnych specjalistów w dziedzinie designu. Uczestnictwo w konkursie TOP DESIGN award 2009 oraz wystawie TOP DESIGN to nie tylko prestiż i potwierdzenie jakości wzorniczej wyróżnionych produktów, ale również nieocenione korzyści promocyjne.

KREATYWNI

KREATYWNI to strefa prezentacji dorobku profesjonalnych projektantów oraz instytucji wspierających rozwój designu. Inspirujące realizacje oraz przykłady doskonałego rzemiosła przedstawią tu uznani praktycy: projektanci form przemysłowych, architekci, studia projektowe
i pracownie. Specjalne wystawy dokumentujące własne osiągnięcia przygotują także polskie i europejskie centra designu, stowarzyszenia oraz instytuty zajmujące się promocją wzornictwa i edukacją gospodarczą przedsiębiorstw i odbiorców docelowych. Przestrzeń KREATYWNI wypełni zatem wysokiej klasy design.

WIEDZA

Strefa Wiedza to przestrzeń przeznaczona dla wydawnictw branżowych oraz producentów i dystrybutorów wszelkiego rodzaju materiałów specjalistycznych dla projektantów i architektów. W strefie tej będzie można zapoznać się z ofertą czasopism, podręczników, albumów i innych publikacji na temat wzornictwa, a także ze specjalistycznym oprogramowaniem do grafiki komputerowej i projektowania. W ramach specjalnych pokazów zaprezentowane zostaną także techniki przygotowania szkiców projektowych oraz najnowsze technologie stosowane przy opracowywaniu modeli i makiet. Ofertę różnorodnych pomocy dydaktycznych uzupełnią oryginalne gry logiczne, pełniące jednocześnie funkcje designerskiej dekoracji wnętrz.

Strefa WIEDZA skierowana jest przede wszystkim do adeptów zawodu ? studentów oraz młodych projektantów. Przekrojowa oferta z pewnością zainteresuje jednak wszystkich zawodowo związanych ze wzornictwem.

EDUKACJA

EDUKACJA to strefa prezentacji dorobku polskich i zagranicznych uczelni o profilu artystycznym i technicznym. Przestrzeń tę wypełnią stoiska informacyjne oraz wystawy prac studentów kierunków wzornictwo przemysłowe oraz wzornictwo produktu. Przegląd licznych inicjatyw studenckich oraz najlepszych prac dyplomowych to świetna okazja do zapoznania się z ofertą, potencjałem i osiągnięciami europejskiego szkolnictwa wyższego w dziedzinie designu. Świeże spojrzenie adeptów zawodu może okazać się bardzo wartościową inspiracją dla starszych kolegów po fachu. Prezentacja na prestiżowym forum arena DESIGN to także ogromna szansa na nawiązanie kontaktu z biznesem i pozyskanie pierwszych poważnych propozycji umożliwiających zawodowy start w przemyśle.

arena DESIGN 2009 towarzyszyć będzie największym w Europie Środkowo-Wschodniej targom mebli i wyposażenia wnętrz, tj. równoległym edycjom targów MEBLE, HOME DECOR, BUDMA INTERIOR oraz BIURO. Wspólnie stworzą one wydarzenie o kompleksowej formule i międzynarodowym zasięgu, prezentujące najlepsze na arenie europejskiej praktyki w zakresie projektowania mebli, wyposażenia wnętrz oraz innych form przemysłowych.

Więcej informacji: www.arenadesign.pl
ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *