Projektowanie Wnętrz, Galerie Projektów, Wystrój i Aranżacje Wnętrz

Projektowanie wnętrz bez tajemnic! Kompedium wiedzy na temat aranżacji wnętrz.

Porady

Automatyczna szufelka – zalety centralnego odkurzania

Sprzątanie najczęściej jest przykrą koniecznością dla domowników. Aby ułatwić utrzymanie wnętrza w czystości powstał tzw. system centralnego odkurzania. Jest to przyjazna alergikom, wygodna i cicha alternatywa dla tradycyjnego odkurzacza.

 

Centralne odkurzanie w Twoim domu

Odkurzacz centralny UST-M - szufelka automatycznaW przypadku systemów centralnego odkurzania w Polsce trudno mówić o konkurencji. Jedynym polskim producentem takiego sprzętu jest firma UST-M. Posiada ona w swojej ofercie poza standardowymi elementami systemu: gniazdem, wężem ssącym czy materiałami instalacyjnymi, takimi jak rury czy kształtki, także produkty niestandardowe m.in. szufelkę automatyczną Leovac.

UST-M - szufelka automatycznaSzufelka automatyczna, zwana inaczej podmiotką, sprawdzi się szczególnie w miejscach, gdzie często gromadzą się drobne zabrudzenia, takie jak okruchy, piach czy popiół. Właśnie dlatego najczęściej instaluje się ją w kuchni, przedsionku czy w okolicach kominka. Podmiotka pomoże także uporać się z sierścią zwierząt czy zwykłym kurzem.

Jak działa automatyczna szufelka?

Odkurzacz centralny UST-M - szufelka automatycznaAby szybko i bez schylania się uprzątnąć śmieci, wystarczy je podmieść szczotką w okolice otworu szufelki, a następnie stopą włączyć specjalny przycisk. Brud zostanie odprowadzony do przewodów systemu. Zabrudzenia z całego domu są w ten sposób składowane w jednym miejscu.

Szufelki automatyczne Leovac, będące elementami systemu centralnego odkurzania dostępne są w dwóch wersjach. Wersja DUE stworzona została z myślą o instalacji przy niskich cokołach meblowych, dlatego najczęściej wybierana jest w przypadku kuchni. W przedpokoju czy przy kominku można zdecydować się na wariant UNO, który montuje się bezpośrednio na ścianie lub przy cokołach meblowych o standardowej wysokości.

Odkurzacz w ścianie

Odkurzacz centralny UST-MWszystkie widoczne elementy systemów centralnego odkurzania UST-M (gniazda ssące oraz szufelki) dostępne są w kilku wariantach kolorystycznych, co pozwala dopasować je do wystroju pomieszczeń. Od niedawna istnieje także możliwość wyboru prostszych w instalacji gniazd natynkowych.
1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *