Projektowanie Wnętrz na Facebook

Biurko z funkcją stania zalecane przez lekarzy

Opublikowano: 8 listopad, 2018 Autor:

Naukowcy dowodzą, że stojąc minutę, spalamy o 0,15 kalorii więcej niż podczas siedzenia. Ale jak sprostać zaleceniom lekarzy, gdy cały dzień jesteśmy przykuci do biurka?

Biurka do pracy w trybie sit & stand, przy których można raz siedzieć, a raz stać – na zmianę ma w swojej ofercie marka Mikomax Smart Office. Siedzący tryb życia szkodzi zdrowiu i przyczynia się do wielu chorób. Pomysł, by raz na jakiś czas wstać od biurka nie jest znów taki nowy, ale nadal rzadko wprowadzany w życie. Najlepiej gdybyśmy zrobili kilka ćwiczeń lub po prostu gdzieś się przeszli, ale wymierne korzyści przyniesie już samo stanie. Badania dowodzą, że większego nacisku doświadcza dolna partia pleców podczas siedzenia niż w pozycji stojącej.

Przy biurkach Stand Up można pracować na zmianę – raz na siedząco, raz na stojąco, ponieważ mają regulowaną wysokość blatu. Regulacja jest ręczna, co pozwala na szybkie i efektywne ustawienie pożądanej wysokości blatu. To opatentowane przez Mikomax rozwiązanie zostało wyróżnione w 2017 roku nagrodą Red Dot Best of the Best.

Biurka pomagają przede wszystkim walczyć z częstymi bólami kręgosłupa wynikającymi z długotrwałej pracy siedzącej. Okazuje się bowiem, że gdy stoimy, cały czas naprężamy mięśnie i balansujemy ciałem, a więc pozostajemy aktywni. A bycie aktywnym to synonim zdrowego trybu życia. Biurka Stand Up w istotny sposób przyczyniają się więc do poprawy naszego samopoczucia, a także jakości pracy, sprawiając, że nie męczy i jest bardziej wydajna.

Co więcej system Stand Up świetnie wpisuje się w najnowsze biurowe trendy, które pokazują, że współczesny pracownik nie chce być przykuty do biurka “od do” i że zależy mu na swobodnym zarządzaniu miejscem, w którym pracuje. Przy biurku Stand Up mamy poczucie niezależności, w dużym stopniu wpływamy też na sposób, w jaki wykonujemy swoje obowiązki.

Biurka Stand Up są elastyczne i bardzo estetyczne. Łatwo dostosowują się do zastanej aranżacji biura. Oszczędzają miejsce i koszta związane z reorganizacja miejsca pracy. Można je również dowolnie personalizować: do wyboru jest materiał, z którego zostaną zrobione (drewno lub metal), kolor i wykończenie (istnieje możliwość nadruku na boku biurka czy zainstalowania tapicerowanej nakładki).

Tags: , ,

Zostaw komentarz

Polityka prywatności | Regulamin

© 2022 Projektowanie Wnętrz, Galerie Projektów, Wystrój i Aranżacje Wnętrz - Projektowanie i wystrój wnętrz | projekty wnętrz