Projektowanie Wnętrz, Galerie Projektów, Wystrój i Aranżacje Wnętrz

Projektowanie wnętrz bez tajemnic! Kompedium wiedzy na temat aranżacji wnętrz.

Inspiracje Porady Stylowe wnętrza

Cegła we wnętrzach

Cegły we wnętrzach to rozwiązanie bardzo efektowne i uniwersalne. Możemy wybierać wśród wielu kolorów i ich odcieni: czerwieni, szarości, bieli, czerni i beżu. Doskonale wyglądają w nowoczesnych loftach  i w roli tła dla aranżacji w stylu rustykalnym. Najlepiej prezentują się w przestronnych wnętrzach, chociaż gdy zastosujemy pewne sztuczki dekoratorskie, sprawdzą się również w niewielkich pomieszczeniach. Zanim zdecydujemy  się na wykorzystanie cegieł we wnętrzu, warto dokładniej przyjrzeć się im właściwościom.

 

cegła w mieszkaniu

traditionalhome.com

 

Niewątpliwą zaletą cegieł jest ich trwałość – są odporne na wilgoć, ogień i blaknięcie. Cegła ociepla wnętrze, dobrze izoluje i wycisza. Dzięki niej można stworzyć ciekawą strukturę przestrzenną, którą można aranżować na wiele sposobów. Warto mieć jednak na uwadze fakt, że tego typu elementy na ścianach pomniejszają wnętrze. W przypadku małych pomieszczeń zaleca się pomalowanie cegieł na jasny kolor (świetnie sprawdzi się biel). Tak przygotowane ściany warto połączyć z ciemną błyszczącą podłogą, ten zabieg optycznie powiększy wnętrze.

Cegła w mieszkaniu

Jeżeli mieszkamy w kamienicy lub lofcie, możemy wykorzystać obecne ceglane ściany i odpowiednio je oprawić, by pełniły funkcję dekoracyjną. W tym celu należy usunąć tynk, oczyścić ściany ostrą szczotką lub wypiaskować, a następnie wyszlifować. Gdy usuniemy wszelkie zadziorki i szpecące nierówności, przemywamy ściany wodą i gdy wyschną, impregnujemy środkiem Unicell.

Co jednak, jeśli mieszkamy w nowym budownictwie? Oczywiście, i w tym przypadku nie musimy rezygnować z cegieł. Z pomocą przyjdzie nam cegła cementowa (klinkierowa lub licowa), płytki klinkierowe lub cegła cięta (o grubości ok. 15 mm). Dzięki takiemu rozwiązaniu zaoszczędzimy więcej miejsca, ponieważ przyklejamy do ścian elementy płaskie. Można także wykorzystać nieotynkowane cegły do budowy ścianek działowych, murków, wnęk lub kominka (tutaj trzeba je dodatkowo zabezpieczyć przed wysokimi temperaturami.

Cegły to materiał, który sprawdzi się także w kuchni. Można nimi ozdobić wyspę kuchenną lub wykorzystać jako alternatywę dla płytek. Należy je zabezpieczyć lakierem ochronnym ,by nie wchłaniały tłuszczu. W takim wydaniu sprawdzi się doskonale cegła klinkierowa, która nie wymaga dodatkowej impregnacji.

Malowanie i odnawianie cegieł

Cegły mogą zdobić wnętrze swoim naturalnym pięknem, można je również pomalować na jakiś inny kolor. Do malowania cegieł używamy mineralnej farby elewacyjnej. Zanim przystąpimy do dzieła, istotne jest wcześniejsze przygotowanie ścian. Najpierw trzeba odkurzyć surowe cegły, a następnie pokryć matowym lakierem, gdy wyschnie, można malować. W zależności od efektu, jaki chcemy uzyskać, możemy aranżować cegły na wiele sposobów – zmieniając ich barwę, fakturę lub kolor fug. Możliwości jest naprawdę sporo. Mogą stanowić wyrazisty akcent lub występować tylko jako elementy wykończenia wnętrza.

 

postarzana cegła we wnętrzu

findingshibusa.com

cegła w lofcie

e-mieszkanie.pl

cegły w mieszkaniu

roben.pl

ściana z białych cegieł

atcasa.corriere.it

cegła w salonie

nnm.ru




1 KOMENTARZ

  1. Interesujący pomysł na bloga. Zazdraszczam ilości odwiedzin. Moje
    wuwu jniestety nie jest tak popularne, jednakże zapewnia
    mi satysfakcję. O ile ciekawi Cię wpisy związane z budownictwem to miło będzie mi Cię
    gościć.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *