Projektowanie Wnętrz, Galerie Projektów, Wystrój i Aranżacje Wnętrz

Projektowanie wnętrz bez tajemnic! Kompedium wiedzy na temat aranżacji wnętrz.

Pokój dzienny Design

Czy warto postawić na wykładzinę elastyczną?

Myśląc o wykładzinie, często mamy przed oczami obraz starodawnego, nieestetycznego linoleum. Tymczasem na rynku dostępne są nowoczesne produkty, które imponują wyglądem, jak i właściwościami użytkowymi.

Podloga purline_wood_xl

Grzegorz Mazur, ekspert marki Wineo wyjaśnia, dlaczego warto postawić na wysokiej jakości wykładziny elastyczne.

Wykładziny elastyczne bardzo często układane są w intensywnie użytkowanych obiektach, takich jak szkoły, urzędy, restauracje, galerie handlowe czy hale sportowe. Wynika to przede wszystkim z faktu, że łatwo utrzymać je w czystości a dodatkowo są odporne na uszkodzenia.

– „Wysokiej jakości podłogi elastyczne, w odróżnieniu od tanich zamienników, są w stanie wytrzymać nawet bardzo duże obciążenia. Dla przykładu – podłogi Purline Bioboden posiadają klasę użyteczności 23/32 dla kolekcji Wineo 1000 oraz 23/43 w przypadku pozostałych linii. Mechaniczne testy obciążeniowe wykazały także brak widocznego zużycia na powierzchni tej podłogi. Dodatkowo, po krótkiej regeneracji, jest ona w stanie w niemal 100% wrócić do pierwotnego kształtu” – wyjaśnia Grzegorz Mazur, ekspert marki Wineo. – „Za wykorzystywaniem podłogi elastycznej w obiektach użyteczności publicznej przemawia też łatwość utrzymania jej w czystości – do mycia można stosować wszystkie popularne środki czyszczące, zarówno kwasowe jak i zasadowe, a także środki dezynfekujące, które wykorzystywane są np. w szpitalach” – dodaje specjalista.

podloga_wineo 1000 ascona pine_nature
Elastyczne wykładziny z tworzyw sztucznych cenione są przede wszystkim ze względu na swoje właściwości użytkowe – są nie tylko ciepłe i przyjemne w dotyku, ale też łatwe do utrzymania w czystości. Wiele osób obawia się jednak, że substancje syntetyczne wykorzystywane do produkcji takich podłóg mogą przedostawać się do otoczenia, negatywnie wpływając na stan zdrowia ich użytkowników. Dowodem na to ma być charakterystyczny, nieprzyjemny zapach wydzielający się z niektórych wykładzin z tworzyw sztucznych.

– „Alternatywą dla elastycznych podłóg z PVC (polichlorku winylu, często błędnie nazywanego PCV) są  produkty wykonane z surowców odnawialnych i naturalnych wypełniaczy. Przykładem może być elastyczna podłoga Purline Bioboden marki Wineo, która powstała bez użycia PVC, rozpuszczalników, chloru oraz szkodliwych dla zdrowia plastyfikatorów. Do jej produkcji wykorzystano m.in. olej rzepakowy i rycynowy” – wyjaśnia Grzegorz Mazur, ekspert marki Wineo. „Co istotne, podłoga Purline Bioboden jest w 100% ekologiczna i całkowicie pozbawiona zapachu, a tym samym w pełni bezpieczna dla użytkowników. Sprawdzi się więc w budynkach mieszkalnych oraz pomieszczeniach zajmowanych przez dzieci i alergików” – dodaje specjalista.

Nowoczesne wykładziny elastyczne zasługują na uwagę nie tylko ze względu na wysokie właściwości użytkowe. Poza trwałością ich atutem jest też zróżnicowany, a jednocześnie bardzo łatwy montaż.

podloga wineo 1000 stockholm loft

– „Ekologiczne podłogi Purline Bioboden są dostępne w dwóch odmianach: w rolce i w formie paneli i mogą być montowane za pomocą kleju lub układane na tzw. click. Dzięki temu każdy będzie w stanie znaleźć produkt odpowiadający jego oczekiwaniom” – tłumaczy ekspert.
ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *