Projektowanie Wnętrz, Galerie Projektów, Wystrój i Aranżacje Wnętrz

Projektowanie wnętrz bez tajemnic! Kompedium wiedzy na temat aranżacji wnętrz.

Wiadomości ogólne Newsy

Czy warto zainwestować w energooszczędne okna dachowe?

Ograniczenie kosztów eksploatacji budynku, zjednanie sobie zwolenników ochrony środowiska naturalnego oraz zwiększenie komfortu mieszkaniowego na poddaszu to jedne z wielu zalet inwestycji w energooszczędne okna dachowe. Takie nowatorskie technologie, wykorzystujące przede wszystkim specjalną konstrukcję okien, zostały wykorzystane przez firmę VELUX®, czyniąc ofertę tego producenta jedną z najbardziej korzystnych na rynku.
okna energooszczędne
Moda na energooszczędne produkty zmobilizowała producentów materiałów budowlanych do baczniejszego przyjrzenia się swoim technologiom i zaproponowania klientom bogatszego portfela produktów przyjaznych środowisku naturalnemu. Jako jedni z pierwszych wyzwanie podjęli projektanci i konstruktorzy z Grupy VELUX, którzy wprowadzając do swojego asortymentu szeroką ofertę okien do poddaszy, okien GGU, okien do płaskiego dachu czy też akcesoriów do dekoracji i ochrony przeciwsłonecznej zdystansowali pozostałych producentów tego sektora budowlanego.

Na co zwrócić uwagę wybierając okna energooszczędne?

Wybierając okno dachowe powinniśmy przede wszystkim skupić się na szybie, która jest w nim zamontowana. W głównej mierze to właśnie ona odpowiada za komfort akustyczny i cieplny wewnątrz pomieszczenia. Szyba w tego typu oknach powinna być także bardziej odporna na uszkodzenia mechaniczne oraz warunki atmosferyczne. Okna energooszczędne oprócz tego, że wyposażone są w szklenie odpowiadające wszystkim wyżej wspomnianym aspektom, mają dodatkowo podwyższony współczynnik izolacji termicznej, dzięki czemu bilans energetyczny jest o wiele bardziej korzystny.ciepłe oknaMyślenie, że duża tafla szkła nie zagwarantuje nam odpowiedniej termoizolacji oraz przyczyni się do większych ubytków ciepła należy czym prędzej odrzucić, ponieważ to właśnie ten element został poprawiony i zoptymalizowany. Cel jaki przyświecał konstruktorom okien nowej generacji VELUX był jasno sprecyzowany. Należało zadbać o lepsze pozyskiwanie energii słonecznej, mniejsze jej zużycie podczas codziennej eksploatacji oraz maksymalne doświetlenie pomieszczenia. Wszystko to zostało zrealizowane, czego dowodzą liczne zgłoszenia patentowe (18) oraz 6 zastrzeżonych wzorów towarowych.

Akcesoria okienne

Stosowane jako element dekoracyjny bądź kontrolujący poziom ciepła i światła w pomieszczeniu, moskitiery, żaluzje czy rolety mogą być bez problemu montowane na oknach energooszczędnych i nie przeszkadzają w ich codziennym użytkowaniu. Bogactwo form, materiałów oraz kolorów dostępnych na rynku pozwala na skomponowanie spersonalizowanej aranżacji okiennej, odpowiadającej zarówno charakterowi miejsca, jak i indywidualnym potrzebom użytkowników danego pomieszczenia.

Zalety „ciepłych okien”

Najbardziej docenianą zaletą okien energooszczędnych jest zminimalizowanie strat ciepła w naszym domu, a co za tym idzie zmniejszenie kosztów finansowych przeznaczanych na ogrzewanie. Ich dodatkowym atutem jest także nowoczesne wzornictwo oraz możliwość wykorzystywania dużej połaci szklanej, doświetlającej pomieszczenie i czerpiącej energię słoneczną. Dobrze dopasowane okna są nie tylko koniecznym elementem wyposażenia każdego domu. Mogą być także jego ozdobą dzięki wykorzystaniu nowoczesnych trendów projektowych oraz możliwości montażu na niestandardowej głębokości (obniżonej o 40 mm dzięki wykorzystaniu uniwersalnego kątownika montażowego). Bezproblemowy serwis to tylko wisienka na torcie, która zachęca do przemyślenia inwestycji. Okna nowej generacji VELUX będą w sprzedaży wraz z początkiem wiosny 2013 roku i zastąpią dotychczasową ofertę tego producenta.

Czy okna energooszczędne mają jakieś wady?

Do wad tak zwanych „ciepłych okien” możemy zaliczyć jedynie koszt ich zakupu i montażu. Ze względu na zastosowane w nich specjalistycznych konstrukcji oraz wykorzystanie wysokojakościowych materiałów ich cena jest nieco wyższa w porównaniu do cen tradycyjnych okien. Nie można jednak przemilczeć faktu, że okna energooszczędne niemal od momentu ich zamontowania zarabiają na siebie i szybko zwracają koszt całej inwestycji. Lepszy bilans energetyczny pozwala bowiem obniżyć rachunki ponoszone za ogrzewanie domu czy mieszkania.

Więcej o ofercie VELUX Polska dowiesz się na stronie tego producenta. Zapraszamy.
1 KOMENTARZ

  1. Inwestycja w ekologie to chyba jedna z najlpeszych inwestycji o jakihc mozna zdecydować

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *