Projektowanie Wnętrz, Galerie Projektów, Wystrój i Aranżacje Wnętrz

Projektowanie wnętrz bez tajemnic! Kompedium wiedzy na temat aranżacji wnętrz.

Kuchnia Trendy

Detale mają znaczenie

Bardzo często o estetyce wykonanych mebli świadczą detale. Nadają one przedmiotom odpowiedniej elegancji i podkreślają ich piękno. Starannie dopracowane szczegóły – to często prawdziwy majstersztyk stolarskiego rzemiosła.

Diabeł tkwi w detalach
Jednym z najprzyjemniejszych etapów aranżacji kuchni jest wybór stylu w jakim ją urządzimy. Często nawiązuje on do naszego statusu zawodowego, gustu lub jest spełnieniem naszych indywidualnych zapatrywań na estetykę. Nadanie wnętrzu pożądanego charakteru wymaga doboru odpowiednich mebli. Trafnie wybrane nie znudzą się szybko i długo cieszyć będą nasze oko. Nie mniej istotne są również aspekty praktyczne. Kuchnia to przede wszystkim miejsce codziennej pracy, dlatego niektóre elementy, jak fronty czy uchwyty można wymieniać, gdy zniszczą się lub ulegną opatrzeniu. Ważnym elementem mebli kuchennych są również nowoczesne rozwiązania typu: system cichego domykania półek czy zamiast zwykłych szafek z półkami – carga.

Modne jest przenikanie się różnorodnych elementów umeblowania, np. postawienie przedwojennego stołu z rzeźbionymi nogami w nowoczesnej kuchni. Ważne, by wspólny element stylistyczny łączył wystrój kuchni z resztą mieszkania. Może nim być zarówno ten sam gatunek drewna, kolorystyka, ale również dekoracyjny detal.

– Kupując meble stylizowane na stare trzeba zwracać uwagę na kanty i łączenia dwóch powierzchni, gdyż po tym najlepiej poznamy, jak solidne jest wykończenie – radzi Grzegorz Rusek z firmy Diva – Liczy się nie tylko uroda i trwałość mebli, ale także jakość zastosowanych materiałów i elementy dekoracyjne, wykonane z precyzją i artystycznym zacięciem. Takie meble to prawdziwe dzieła sztuki, które wychodzą spod rąk mistrzów stolarskiego rzemiosła.
ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *