Projektowanie Wnętrz na Facebook

Domki angielskie – alternatywa dla przyczepy kempingowej

Opublikowano: 30 maja, 2013 Autor:

Wakacje zbliżają się wielkimi krokami. Przed nadejściem sezonu urlopowego, warto przygotować się się do wyjazdu. Wybór tymczasowego lokum ma spore znaczenie, ponieważ od jego komfortu zależy również jakość wypoczynku.  W przypadku gdy decydujemy się na własny dach nad głową, do wyboru mamy zazwyczaj namiot, przyczepę kempingową lub  domki holenderskie, które są ciekawą i tańszą alternatywą dla stałej zabudowy, np. na działce.

domek angielski

Domki angielskie, nazywane też holenderskimi to mobilne domki, których historia sięga drugiej połowy lat czterdziestych, kiedy to brytyjska firma Willerby skonstruowała pierwszy egzemplarz. Moda na różnego rodzaje mobilne domki rozprzestrzeniła się po całej Europie Zachodniej, docierając także do Polski.

Dla kogo domki angielskie?

Tego typu zabudowa tymczasowa jest idealną alternatywą dla przyczepy kempingowej, której standardy często są bardzo podstawowe.  Domki holenderskie świetnie sprawdzą się na działce, a także w podróży, na polach kempingowych. Postawienie takiego domku nie wymaga pozwolenia na budowę.  Niewątpliwą zaletą domków angielskich jest możliwość podłączenia mediów takich jak woda, prąd, gaz czy kanalizacja. Jednocześnie standardy wyposażenia domków idą w górę wraz z oczekiwaniami klientów. Znajdziemy w nich pokoje,sypialnie, kuchnie, a nawet salon z kominkiem. W sprzedaży znajdują się domki o różnych metrażach. Do wyboru mamy domki sezonowe, idealne do zamieszkania w wakacje, jak i całoroczne, które sprawdzą się podczas zimowych wojaży czy na czas budowy stałego miejsca zamieszkania. Są złotym środkiem pomiędzy przyczepą kempingową, od której oferują lepsze warunki, a stałym domem, któremu dorównują standardem, jednak cenowo są o wiele bardziej atrakcyjne.
domek holenderski

Domek angielski, jest całkowicie mobilny, możesz przetransportować go w dowolne miejsce.

 

domki holenderskie

Domki angielskie to bardziej komfortowa alternatywa dla przyczepy kempingowej.

 

domki angielskie

Sypialnia w domku holenderskim

 

domek mobilny

Niektóre z większych domków angielskich, wyposażone są w przestronny salon.

źródło: http://www.domki.sejny.pl/
Tags: , , , ,

Zostaw komentarz

Polityka prywatności | Regulamin

© 2018 Projektowanie Wnętrz, Galerie Projektów, Wystrój i Aranżacje Wnętrz - Projektowanie i wystrój wnętrz | projekty wnętrz