Projektowanie Wnętrz na Facebook

Drewno w łazience

Opublikowano: 29 października, 2009 Autor:

Zastosowanie drewna w łazience – pomieszczeniu najbardziej narażonym na wilgoć, nie stanowi już większego problemu. Współcześni mistrzowie stolarstwa skutecznie utwierdzają nas w tym przekonaniu.

Odważny duet: drewno i łazienka
Decyzja o wykorzystaniu drewna w łazience wciąż jeszcze budzi ogromne wątpliwości. Są one przede wszystkim związane z obawami, jak wilgoć wpłynie na jakość i trwałość materiału. Z pomocą przychodzą producenci mebli. Proponują nam praktyczne rozwiązania, tworząc sprzęty, parkiety, a nawet wanny specjalnie przystosowane do warunków panujących w łazience. – Odpowiednie zabezpieczenie drewna np. lakierem wodoodpornym firmy Adler sprawia, że staje się ono całkowicie bezpieczne i skutecznie chroni mebel przed zawilgoceniem – zapewnia Grzegorz Rusek, Dyrektor Zakładu DIVA Meble. Drewno może stworzyć w łazience wyjątkową atmosferę. Jest materiałem ciepłym w dotyku, co w połączeniu z efektem chłodu płytek ceramicznych i urządzeń sanitarnych może stanowić bardzo oryginalny kontrast. Miękkość i plastyczność tego materiału daje niesamowite możliwości. Łatwo poddaje się ono obróbce, dzięki czemu można uzyskać z niego dowolne wymiary i kształty poszczególnych elementów wykończeniowych.

 

 
 

Szlachetne piękno
W tradycyjnych wnętrzach, w klimacie rustykalnym, oryginalnie wygląda drewno ciemne lub w złocistych kolorach. W przypadku wnętrz nowoczesnych doskonale sprawdza się drewno egzotyczne.
Ważny jest wybór odpowiedniego materiału. Meble DIVA powstają z wysoko gatunkowych tarcic dębowych, klonowych, brzozowych, czereśniowych i innych szlachetnych rodzajów drzewa. – Kilkuletnie sezonowanie przed suszeniem mechanicznym zapewnia właściwą strukturę drewna jak również odpowiednią kolorystykę – dodaje Grzegorz Rusek.

Kontakt:
Dawid Synówka
Junior Media Manager
d.synowka@inpluspr.pl
Tags: , ,

Zostaw komentarz

Polityka prywatności | Regulamin

© 2019 Projektowanie Wnętrz, Galerie Projektów, Wystrój i Aranżacje Wnętrz - Projektowanie i wystrój wnętrz | projekty wnętrz