Projektowanie Wnętrz, Galerie Projektów, Wystrój i Aranżacje Wnętrz

Projektowanie wnętrz bez tajemnic! Kompedium wiedzy na temat aranżacji wnętrz.

Wiadomości ogólne

Drewno we wnętrzach – jakość na lata

  W dobie drewnopodobnych mebli, prawdziwe drewno to jeden ze szlachetniejszych materiałów wykorzystywanych we wnętrzach. Jest to budulec trwały, naturalny i o wszechstronnym zastosowaniu.

Drewniane podłogi

   Są ozdobą samą  w sobie. Piękno naturalnego drewna warto podkreślić odpowiednią impregnacją. Wykorzystanie naturalnych materiałów na podłodze sprawia, że dom oddycha i zachowuje jego naturalny mikroklimat. Drewniana posadzka, zwłaszcza podłoga olejowana posiada zdolność jonizacji powietrza, dzięki czemu nie elektryzuje się i nie przyciąga cząstek kurzu. Właściwość ta jest cenna zwłaszcza dla alergików. Naturalne drewno jest trwałe, a zarazem elastyczne, wycisza i prezentuje się niezwykle stylowo. Jest rozwiązaniem droższym niż panele, jednakże cena idzie w parze z jakością, która może posłużyć przez długie lata.

Drewniana podłoga

Deska podłogowa

Drewniane drzwi

   Będą stylowym akcentem wykańczającym wnętrze. Mówi się,że są wizytówką domu, dlatego warto postawić na klasykę i elegancję. By uniknąć ryzyka skrzypienia lub wypaczenia się drewnianych drzwi, wcale nie trzeba rezygnować z tego szlachetnego materiału. Doskonałym wyborem okażą się drzwi fornirowe – mówi Adam Hucz z firmy INVADO. Wybór jest szeroki, można wybierać pomiędzy klasycznymi modelami oraz tymi nowoczesnymi, zgodnymi z obowiązującymi trendami wnętrzarskimi.

Drewno we wnętrzach

Drewno w salonie

Drewniane okna

   Przez ostatnie lata okna PCV zyskiwały na popularności. Są bezproblemowe w konserwacji oraz utrzymywaniu ich czystości i nie trzeba ich odmalowywać,  atutem także jest cena, więc szybko zyskały rzesze zwolenników. Drewniane okna sprzed trzech dekad sprawiały wiele kłopotów z myciem (trzeba było je rozkręcać), a stosowane słabej jakości farby lubiły się łuszczyć. Nowoczesne okna drewniano – aluminiowe w niczym nie przypominają tych starych. Zastosowane zaawansowane technologie zapewniają właściwą cyrkulację powietrza przy jednoczesnym zachowaniu szczelności. Tego typu okna popularne są w Skandynawii, gdzie w cenie są naturalne surowce i powoli podbijają Europę zachodnią.

Drewniane okno

Meble – drewniane czy drewnopodobne?

   Wraz w popularnością mebli wykonanych z materiałów drewnopodobnych, ich ceny poszły w dół. Nie oznacza to jednak, że osoby z mniej zasobnym portfelem muszą rezygnować z mebli z naturalnego drewna. Wystarczy poszperać na pchlich targach, aukcjach internetowych a nawet second handach. Stylowe drewniane meble dostępne są tam w przystępnych cenach, jednak często wymagają odnowienia. Na szczęście drewno to materiał lubiący zabiegi renowacyjne i przy odrobinie cierpliwości i umiejętności sami możemy nadać mu nowe życie. Zyskamy w ten sposób oryginalny i unikalny mebel, który nada wnętrzu indywidualnego charakteru.

Sypialnia w drewnie

źródło: pinterest.com, invado.pl
ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *