Projektowanie Wnętrz, Galerie Projektów, Wystrój i Aranżacje Wnętrz

Projektowanie wnętrz bez tajemnic! Kompedium wiedzy na temat aranżacji wnętrz.

Wiadomości ogólne

Drzwi czyli pierwsze wrażenie

Urządzając wnętrza domu lub mieszkania staramy się nadać im niepowtarzalny charakter – zatem dlaczego nasz indywidualny styl miałby być skryty za brzydkimi, smutnymi drzwiami?

Drzwi wizytówką Twojego domu

Zdarza się, że w ferworze aranżacji mieszkania: wyboru mebli, kolorów ścian i dobierania unikalnych dodatków – zapominamy o drzwiach – ważnym elemencie, z którym styka się każdy, zanim jeszcze wejdzie do naszego królestwa. Warto poświęcić im odrobinę uwagi i sprawić, że będą równie stylowe i niebanalne jak to, co się kryje za nimi.


Jak cię widzą, tak cię piszą
Drzwi frontowe w znacznej mierze odpowiedzialne są za pierwsze wrażenie, jakie odnoszą inni na temat domu i jego mieszkańców, warto więc aby dobrze się prezentowały i naprawdę stały się naszą wizytówką. Poza własną fantazją i odwagą – nic nas w tym temacie nie ogranicza. W ofercie producentów drzwi znajdziemy zarówno nowoczesne, kolorowe realizacje dla miłośników awangardy, jak i ręcznie rzeźbione, starannie stylizowane w stylu retro. – Najbardziej wymagający klienci mogą zlecić wykonanie drzwi według indywidualnego pomysłu – podpowiada Adam Morajda z firmy Diva, wykonującej arcydzieła stolarskie.

 

drzwi
Fot. Diva2

Nie tylko na zewnątrz
Nie mniej ważne niż frontowe są drzwi wewnętrzne – w każdym domu czy mieszkaniu znajdziemy ich przynajmniej kilka. Ich nietrafiony wybór może popsuć cały efekt, który miała przynieść zaplanowana przez nas aranżacja. Aby nie zniweczyć wysiłku włożonego w urządzanie nowoczesnego salonu, rustykalnej kuchni czy sypialni w stylu orientalnym, zamiast nijakich białych drzwi z płyty MDF zainwestujmy w oryginalne wzornictwo ze starannie wykonanymi detalami.

Wybierając drzwi wewnętrzne warto pamiętać nie tylko o ich dekoracyjnej roli, ale też możliwości kształtowania nimi przestrzeni, przede wszystkim poprzez sposób, w jaki się otwierają. Dwuskrzydłowe i w stylu francuskim będą szykownym przejściem pomiędzy pomieszczeniami jedynie w wysokich mieszkaniach o dużej powierzchni. W budynkach, gdzie każdy centymetr jest na wagę złota – warto pomyśleć o drzwiach przesuwnych – te są dostępne w dwóch rodzajach: naścienne (po otwarciu skrzydło zasłania ścianę) i chowane w ścianie (po otwarciu wsuwają się do jej środka).
ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *