Projektowanie Wnętrz na Facebook

Drzwi dla posiadaczy kotów

Opublikowano: 6 czerwca, 2013 Autor:

Właściciele kotów cenią swoich pupili, pozwalając na właściwą dla ich natury niezależność, często znoszą też kocie kaprysy. Życie pod jednym dachem z czworonogiem niesie z sobą pewne ograniczenia. Pomogą je rozwiązać drzwi wewnętrzne z oddzielnym przejściem dla kota.

Drzwi dla kota - VOXDrzwi dla kota

Bywa, że koci lokator uważa się za pana na włościach a pozostałych domowników za służbę, winną usługiwać mu z należytą starannością i szacunkiem. Pamiętanie o codziennej porcji karmy, wiecznie zamkniętych oknach (pupil mógłby przecież wyskoczyć na dwór i zrobić sobie krzywdę), czy regularnym wymienianiu żwirku w kuwecie to tylko podstawy opieki.

Kot ma swoje kaprysy i biada temu, kto będzie próbował im się przeciwstawiać. Bądźmy pewni, że kiedy tylko postanowimy popracować, klawiatura naszego komputera okaże się dla niego najwygodniejszym legowiskiem. Przygotujmy się też psychicznie na częstą wymianę ręczników i poduszek pokrytych sierścią.

Drzwi dla kota - VOXMieszkanie z kotem – wady i zalety

Jednym z problemów, angażujących właściciela jest dobrze znany scenariusz kocich zachowań. Ulubieniec z sobie tylko znanych przyczyn za wszelką cenę pragnie dostać się do zamkniętego pokoju, wydrapując niemal na wylot dziurę w drzwiach. Niechętnie odrywamy się od swoich zajęć i spełniamy jego życzenie. Następny krok znają już chyba wszyscy kociarze: nowe pomieszczenie okazuje się niewystarczająco atrakcyjne i zwierzę zaczyna ostrzyć pazury o drugą stronę drzwi.

Drzwi dla kota - VOX Kocie kaprysy

Do większości kocich kaprysów, angażujących domowników trzeba się po prostu przyzwyczaić. Na szczęście w sprawie zniszczonych przez pazury drzwi możemy interweniować. Interwencją będzie zakup drzwi ze specjalnym przejściem dla kota. Rozwiązanie wprowadziła niedawno marka VOX. Zamontowana w dole drzwi specjalna klapka umożliwia kotu korzystanie z drzwi wewnętrznych w taki sam sposób, w jaki robią to inni mieszkańcy domu. Gdy pupil nie korzysta z klapki, pozostaje ona niewidoczna na pierwszy rzut oka, komponując się w całość skrzydła drzwiowego.

Kotu przyzwyczajenie się do klapki, umożliwiającej przejście do drugiego pomieszczenia zajmie tylko chwilę. Odtąd nie będzie on musiał angażować w tą czynność innych domowników. Ta łatwość pokonywania przeszkody wpłynie także pozytywnie na stan naszych drzwi, na których kot nie będzie już wyładowywał swojej frustracji za pomocą ostrych pazurów.

Drzwi dla kota - VOXSkonfiguruj drzwi według potrzeb

Drzwi VOX z klapką są częścią większej kolekcji, której motywem przewodnim jest stawianie czoła wyzwaniom codzienności. Mamy tu więc listwy na akcesoria, haczyki, wieszaki, lustra, szyby z nadrukami, a nawet płytę magnetyczną na drzwi. Każde drzwi można dowolnie skonfigurować na stronie internetowej firmy, korzystając z licznych, dostępnych modułów.
Tags: , , , , ,

Zostaw komentarz

Polityka prywatności | Regulamin

© 2019 Projektowanie Wnętrz, Galerie Projektów, Wystrój i Aranżacje Wnętrz - Projektowanie i wystrój wnętrz | projekty wnętrz