Projektowanie Wnętrz na Facebook

Drzwi wizytówką Twojego domu

Opublikowano: 26 listopada, 2009 Autor:

Zdarza się, że w ferworze aranżacji mieszkania: wyboru mebli, kolorów ścian i dobierania unikalnych dodatków – zapominamy o drzwiach – ważnym elemencie, z którym styka się każdy, zanim jeszcze wejdzie do naszego królestwa. Warto poświęcić im odrobinę uwagi i sprawić, że będą równie stylowe i niebanalne jak to, co się kryje za nimi.
Jak cię widzą, tak cię piszą
Drzwi frontowe w znacznej mierze odpowiedzialne są za pierwsze wrażenie, jakie odnoszą inni na temat domu i jego mieszkańców, warto więc aby dobrze się prezentowały i naprawdę stały się naszą wizytówką. Poza własną fantazją i odwagą – nic nas w tym temacie nie ogranicza. W ofercie producentów drzwi znajdziemy zarówno nowoczesne, kolorowe realizacje dla miłośników awangardy, jak i ręcznie rzeźbione, starannie stylizowane w stylu retro. – Najbardziej wymagający klienci mogą zlecić wykonanie drzwi według indywidualnego pomysłu – podpowiada Adam Morajda z firmy Diva, wykonującej arcydzieła stolarskie.

Nie tylko na zewnątrz
Nie mniej ważne niż frontowe są drzwi wewnętrzne – w każdym domu czy mieszkaniu znajdziemy ich przynajmniej kilka. Ich nietrafiony wybór może popsuć cały efekt, który miała przynieść zaplanowana przez nas aranżacja. Aby nie zniweczyć wysiłku włożonego w urządzanie nowoczesnego salonu, rustykalnej kuchni czy sypialni w stylu orientalnym, zamiast nijakich białych drzwi z płyty MDF zainwestujmy w oryginalne wzornictwo ze starannie wykonanymi detalami.
Wybierając drzwi wewnętrzne warto pamiętać nie tylko o ich dekoracyjnej roli, ale też możliwości kształtowania nimi przestrzeni, przede wszystkim poprzez sposób, w jaki się otwierają. Dwuskrzydłowe i w stylu francuskim będą szykownym przejściem pomiędzy pomieszczeniami jedynie w wysokich mieszkaniach o dużej powierzchni. W budynkach, gdzie każdy centymetr jest na wagę złota – warto pomyśleć o drzwiach przesuwnych – te są dostępne w dwóch rodzajach: naścienne (po otwarciu skrzydło zasłania ścianę) i chowane w ścianie (po otwarciu wsuwają się do jej środka).

Nowoczesne drzwi w dwóch wersjach: otwierane tradycyjnie (po prawej) oraz przesuwne (po lewej).
Tags:

Zostaw komentarz

Polityka prywatności | Regulamin

© 2018 Projektowanie Wnętrz, Galerie Projektów, Wystrój i Aranżacje Wnętrz - Projektowanie i wystrój wnętrz | projekty wnętrz