Projektowanie Wnętrz, Galerie Projektów, Wystrój i Aranżacje Wnętrz

Projektowanie wnętrz bez tajemnic! Kompedium wiedzy na temat aranżacji wnętrz.

Pokój dzienny Salon

Dywany w stylu vintage, klasycznym i modern

Urządzając wnętrze w stylu klasycznym nie można zapominać o ważnych dodatkach. Jednym z nich jest dywan, który przez wieki gościł na podłogach najważniejszych pomieszczeń. Powrót do dawnych czasów proponują producenci dywanów wełnianych w stylu vintage.

Czym jest styl vintage?

Dywan styl vintage DywilanTrend vintage jest od kilku lat najmodniejszym podejściem do klasyki, to w dywanach nowy styl projektowania wyróżniający się przez efektowne przetarcia i postarzanie dywanów.

Jednym z polskich producentów klasycznych dywanów wełnianych, także tych w stylu vintage jest polska firma Dywilan. W stylu vintage wykonane zostały niektóre modele dywanów firmy z kolekcji Polonia.
Mieszkanie w stylu retro – zacznij od dywanów

Dywan styl klasyczny DywilanDywan Samarkand Rubin wpasuje się do pomieszczenia z narożnikiem lub zestawem sof i foteli w odcieniach bieli, będzie kontrastem dla mebli. Na ścianach powinna być wzorzysta tapeta w stylu glamour. Ciekawym sposobem będzie urządzenie gabinetu w tym klimacie, z tym samym dywanem i tapetą. Z kolei do Serapi Jasny Rubin, również z kolekcji Polonia, będzie pasować nowoczesna dwuosobowa sofa w odważnym żółtym kolorze, na metalowych nóżkach. Najlepiej, gdyby na jednej ze ścian była cegła dekoracyjna w industrialnym charakterze.

Dywan styl modern DywilanKlasyczne wzory w starym stylu, z których znane są dywany wełniane Dywilanu to szeroka gama propozycji wzorniczych nawiązujących do perskich kobierców kwiatowych, geometrycznych deseni kaukaskich czy szlachetnych, mocnych w wyrazie indyjskich dywanów burgundowych. Model Silvan Jasny Rubin to propozycja dedykowana gabinetom z fotelami barokowymi, obszytymi ciemnymi materiałami, w których znajduje się też obszerna biblioteczka z dobrze wydanymi egzemplarzami książek.

Klasyka i nowoczesność – efektowny kontrast

Dywan styl Vintage DywilanWełniane dywany klasyczne ciekawie komponują się w salonie z nowoczesnymi elementami wyposażenia m.in. z jasno-brązową, skórzaną sofą i stolikiem kawowym w ciemniejszych barwach. Warto, aby obydwa te meble były na metalowych nogach. Klimat modern w pomieszczeniu dopełnią dodatki i dekoracje takie jak jasne gliniane wazony i metalowa lampa.
ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *