Projektowanie Wnętrz, Galerie Projektów, Wystrój i Aranżacje Wnętrz

Projektowanie wnętrz bez tajemnic! Kompedium wiedzy na temat aranżacji wnętrz.

Łazienka

Ekologia dosięga sedesu…

Moda na ekologię nie przemija od kilku lat, rozszerzając się na kolejne elementy życia codziennego. Mamy już ekologiczne samochody, oszczędne zmywarki. Przyszedł czas na ekologiczne… miski ustępowe. Taką propozycję wysunęła niedawno marka Koło.

Oszczędny sedes

Oszczędne sedesy Sanitec KołoSanitec Koło zaproponował klientom miski ustępowe dostosowane do spłukiwania mniejszą niż dotychczas (6/3 l) ilością wody. WC Sign i Sign Art wymagają do spłukiwania tylko 4 lub 2 litry wody.  Producent przekonuje, że powodem opracowania nowego modelu misek ustępowych przystosowanych do spłukiwania 4/2 l były zarówno troska o ekologię, jak i możliwość uzyskania korzyści ekonomicznych związanych z oszczędnością wody.

Czy rzeczywiście oszczędność spłukiwanej wody w toalecie jest aż tak istotna dla domowych budżetów? Producent zapewnia, że jest ona ważna nie tylko w obiektach o dużej liczbie toalet, takich jak np. hotele,  obiekty gastronomiczne, ale także mieszkania prywatne.

Sign i Sign Art od Sanitec Koło

Oszczędne sedesy Sanitec KołoMiski ustępowe Sign i Sign Art (4/2 l.) oferowane przez Sanitec Koło na pierwszy rzut oka niczym nie różnią się od tradycyjnych misek wiszących dostępnych na rynku, ale to kształt zasyfonowania decyduje o skuteczności spłukiwania taką ilością wody. Należy jednak pamiętać, że uzyskanie oczekiwanych rezultatów możliwe jest tylko wtedy, gdy miska zostanie zainstalowana na zestawie podtynkowym przystosowanym do spłukiwania 4/2l wody.

Oszczędność wody uzyskano m.in. dzięki kompaktowym wymiarom misek. Umożliwiają one zastosowanie w małych łazienkach, ponieważ miska Sign Art ma 53 cm, a Sign tylko 50 cm długości.

Eko spłukiwanie – propozycja marki Koło

Oszczędne sedesy Sanitec Koło Sign lub Sign ArtChoć propozycja marki Koło może dla niektórych brzmieć jak primaaprilisowy żart, jest traktowana przez firmę całkowicie poważnie. Producent zapewnia, że użycie nowych misek ustępowych pozwoli zaoszczędzić, w wypadku obiektów z dużą liczbą toalet, nawet kilka tysięcy złotych rocznie.

Co więcej, na stronie firmy dostępny jest specjalny kalkulator zużycia wody, który pozwala na określenie wysokości korzyści zastosowania oszczędnych misek ustępowych Sign lub Sign Art w porównaniu ze stosowanymi obecnie miskami ze spłukiwaniem 6/3 l.  Aby obliczyć te oszczędności należy znać takie dane jak dzienna ilość spłukań za pomocą małego, jak i dużego przycisku…

Czy jesteście zwolennikami ekologii?
ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *