Projektowanie Wnętrz, Galerie Projektów, Wystrój i Aranżacje Wnętrz

Projektowanie wnętrz bez tajemnic! Kompedium wiedzy na temat aranżacji wnętrz.

Kuchnia Łazienka

Elektryczny grzejnik-suszarka – przydatny w okresie letnim

Wielkimi krokami zbliża się koniec sezonu grzewczego. Choć za oknami wciąż niskie temperatury, wkrótce wiosna wygra ostatecznie z zimą, a grzejniki w naszych mieszkaniach przestaną grzać. Suszarka elektryczna to rozwiązanie, które pomoże przetrwać chłodniejsze dni w teoretycznie ciepłym okresie.

Tatou Bains - grzejnik elektrycznySuszarka do łazienki i innych pomieszczeń

Nasz klimat nie rozpieszcza – często nawet w wiosenne i letnie dni, zwłaszcza rankiem i wieczorem bywa chłodno. Chłód odczuwać mogą zwłaszcza osoby mieszkające w blokach, gdzie poza sezonem grzewczym nie ma możliwości korzystania z kaloryferów. Izolacja cieplna mieszkań sprawia, że nawet latem panuje w nich niska temperatura.

Ciepło jest szczególnie istotne dla komfortu korzystania z łazienki. Chyba nikt nie lubi wychodzić z ciepłej wanny do zimnego pomieszczenia. Rozwiązaniem problemu może być elektryczny grzejnik-suszarka. Ma on za zadanie spełniać podobne funkcje jak suszarka do ręczników, będąca elementem ogrzewania centralnego. W okresie letnim posiada jednak wiele dodatkowych zalet.

Elektryczna suszarka może być zainstalowana nie tylko w łazience, lecz i w innych pomieszczeniach, np. w kuchni i służyć do suszenia ręczników i szmatek kuchennych.

Tatou Bains - grzejnik elektrycznyJest Ci zimno wiosną? Wybierz grzejnik elektryczny.

Jedną z najbardziej funkcjonalnych propozycji rynkowych w zakresie suszarek elektrycznych jest produkt marki Atlantic – Tatou Bains. Jest to elektroniczny promiennik ciepła, czyli urządzenie wykorzystujące w swej pracy efekt frontalnego emitowania termoelektrycznych fal cieplnych, swym charakterem zbliżonych do promieniowania słonecznego.
Promienniki zapewniają silniejsze odczucie ciepła przy użyciu tej samej ilości energii, w porównaniu do ogrzewania konwekcyjnego. Ten model suszarki składa się z niskotemperaturowego, płytowego elementu grzewczego z dyfuzorem aluminiowym, bezpiecznika i deflektora termicznego, sondy pomiaru temperatury oraz ażurowej obudowy. Posiada trzy zakresy temperatur pracy tj. komfort (10-28 stopni C.), antyzamarzanie (7 stopni C.) i eko (temperatura komfort pomniejszona o 1-4 stopnie C.).

Tatou Bains - grzejnik elektrycznyFunkcje i design grzejnika-suszarki

Firma Atlantic Groupe opracowała dla swoich produktów patenty, jednym z nich jest system ASP przeciwdziałający cyrkulacji kurzu, w który wyposażony jest Tatou Bains, oprócz tego posiada on funkcję wietrzenia i sensor otwarcia okna, które umożliwiają czasowe obniżenie temperatury w pomieszczeniu. Sensor informuje regulator temperatury o otwarciu okna, dzięki czemu zapobiega nadmiernemu wytworzeniu ciepła, które ucieknie przez otwarte okno.

Produkt Tatou Bains ze względu na design i kolorystykę wkomponuje się do pomieszczeń urządzonych w tonacji kremowej i ciemny brąz, będzie stanowił kontrast na ciemnej ścianie. Będzie pasować do pomieszczeń w stylu włoskim lub hiszpańskim z ciepłymi kolorami ścian.

Wady i zalety dogrzewania elektrycznego

W przypadku łazienek grzejnik nagrzeje ręczniki czy szlafrok w trakcie kąpieli czy brania prysznica. Jest to ważne szczególnie, kiedy wyjście z wanny czy kabiny wiąże się z dyskomfortem spowodowanym uczuciem chłodu. Grzejnik może być z powodzeniem zainstalowany w wilgotnym środowisku łazienki, dlatego, że przed korozją zabezpieczony jest nie tylko on sam, ale i stelaż naścienny, który jest wytworzony ze stali galwanizowanej. Jeśli natomiast chodzi o kuchnię suszarka dzięki dwóm uchwytom sprawdzi się przy suszeniu ręczników i szmatek kuchennych czy fartuszka w trakcie przygotowywania posiłków lub po.

Atlantic Tatou Bains - grzejnik elektrycznyElektryczny grzejnik jest przydatny szczególnie poza sezonem grzewczym. Jego atutem jest szybkie nagrzewanie i efektywne oddawanie ciepła. Ze względu na koszty energii elektrycznej nie jest to jednak dobra propozycja dla ludzi chcących dogrzewać mieszkanie przez cały czas. Okazjonalne dogrzewanie pomieszczenia, np. przed i w czasie kąpieli nie powinno jednak znacząco obciążać domowego budżetu.
ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *