Projektowanie Wnętrz, Galerie Projektów, Wystrój i Aranżacje Wnętrz

Projektowanie wnętrz bez tajemnic! Kompedium wiedzy na temat aranżacji wnętrz.

Wiadomości ogólne

Farby dla alergików

Alergicy powinni zwrócić szczególną uwagę na wybór farby do malowania mieszkania czy domu. Na rynku jest sporo farb z etykietami „dla alergików”, „hipoalergiczne” czy „antyalergiczne”.  Zazwyczaj są to wyroby, których działanie „antyalergiczne” sprowadza się wyłącznie do tego, że same nie zawierają składników wywołujących uczulenia. Ale tylko nieliczne z nich zawierają składniki działające skutecznie przeciw różnego rodzaju alergenom, aktywnie je usuwając.

 

farby antyalergiczne

 

Farby fotokatalityczne  z wyglądu i z sposobu stosowania nie różnią się od typowych materiałów malarskich. Dają gładkie, trwałe śnieżnobiałe lub barwne, odporne na zmywanie na mokro powierzchnie. Przeznaczone są do malowania elementów budowlanych, w zależności od przeznaczenia- wewnątrz lub na zewnątrz pomieszczeń. Nie wymagają stosowania specjalnych technologii lub sprzętu. Powłoki wykonuje się tradycyjnymi sposobami  przy użyciu pędzla, wałka, packi lub natrysku.

Wyjątkowe zalety farb fotokatalitycznych ujawniają się w czasie eksploatacji pomieszczeń lub budynków. Do walorów estetycznych dołączają  nowe cechy nie osiągalne w przypadku typowych materiałów. Pojawia się zdolność samooczyszczania powierzchni. Farby fotokatalityczne  cechuje zdolność usuwania wszelkiego rodzaju drobnoustrojów i chemicznych składników zanieczyszczeń.

Farby te nie zawierają żadnych biobójczych środków chemicznych przez co same w sobie nie mogą stanowić źródła uczuleń. Efekt takiego oddziaływania  wyrobu osiągnięto przez dodanie do składu farby cząsteczek dwutlenku tytanu (TiO2), uczestniczących w procesie fotokatalizy. W wyniku przebiegu procesu fotokatalitycznego, zachodzącego w obecności światła i tlenu (zawartego w powietrzu), wszelkiego rodzaju pyłki, rodniki, a nawet bakterie i wirusy, jak również zanieczyszczenia atmosferyczne, stykając się z pomalowanymi powierzchniami, ulegają utlenieniu przekształcając się w substancje nieszkodliwe dla zdrowia. Zjawisko zachodzi pod wpływem zarówno światła słonecznego, jak i sztucznego. Farby fotokatalityczne  TITANIUM® wykazują wysoką skuteczność w usuwaniu zanieczyszczeń gazowych typu miejskiego i przemysłowego, takich jak: dym tytoniowy, dwutlenek siarki, tlenek węgla (czad), tlenki azotu, opary rozpuszczalników (alkohole, benzen, ksylen, nafta, benzyna) oraz neutralizacji uciążliwych zapachów, co potwierdzają wykonane badania i testy.

Farby fotokatalityczne TITANIUM® – występują jako system 4 produktów;

Farby fotokatalityczne TITANIUM® IN – wodorozcieńczalna farba akrylowa przeznaczona do malowania powierzchni ścian i sufitów wewnątrz pomieszczeń. Daje odporną na zmywanie, dobrze kryjącą, matową, śnieżnobiałą powłokę przepuszczalną dla par i gazów („oddychanie” ścian). Istnieje możliwość uzyskania kolorowych farb. Wzornik dostępnych kolorów zamieszczono w menu „dostępne kolory”

Farby fotokatalityczne TITANIUM® LX – wodorozcieńczalna farba lateksowa przeznaczona do malowania ścian i sufitów pomieszczeń szczególnie narażonych na wilgoć lub konieczność częstego zmywania. Ze względu na swoją wysoką odporność szczególnie polecana do łazienek (sufity) i kuchni. Wyrób z powodzeniem stosowany również w pomieszczeniach wymagających częstego zmywania, np. obiekty użyteczności publicznej: pomieszczenia służby zdrowia, gastronomiczne, halle hotelowe, biura, urzędy, biblioteki, szkoły, korytarze i klatki schodowe.

Farby fotokatalityczne TITANIUM® FA -wodorozcieńczalna farba silikatowa (krzemianowa) przeznaczona do malowania elementów budowlanych zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz pomieszczeń. Może być stosowana na różnorodne materiały budowlane, jak: tynki mineralne i polimerowe (np. akrylowe), beton, mury z cegły. Daje jednorodną, dobrze kryjącą, wodoodporną, matową,  powłokę. Farba zabezpiecza ściany zewnętrzne budynków przed wchłanianiem wilgoci. Wyjątkowo odporna na zabrudzenia dzięki procesowi fotokatalizy.

Farby fotokatalityczne TITANIUM® DR – wodorozcieńczalna farba silikatowa (krzemianowa) przeznaczona do malowania elementów budowlanych wewnątrz i na zewnątrz pomieszczeń. Wchodzi w skład zestawu TITANIUM przeznaczonego do ochrony konstrukcji betonowych w budownictwie komunikacyjnym. Materiał Titanium wraz ze środkiem gruntującym GRUNDER SK jest przeznaczony do zabezpieczania powierzchni konstrukcji betonowych, ceramicznych i polimerowych przed szkodliwymi oddziaływaniami środowiska (wody z solami odladzającymi, związków siarki, dwutlenku węgla), umożliwiając jednocześnie odparowanie wody z betonu.

Więcej informacji na stronie ecomal.pl
ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *