Projektowanie Wnętrz na Facebook

Farby dla alergików

Opublikowano: 26 maja, 2012 Autor:

Alergicy powinni zwrócić szczególną uwagę na wybór farby do malowania mieszkania czy domu. Na rynku jest sporo farb z etykietami „dla alergików”, „hipoalergiczne” czy „antyalergiczne”.  Zazwyczaj są to wyroby, których działanie „antyalergiczne” sprowadza się wyłącznie do tego, że same nie zawierają składników wywołujących uczulenia. Ale tylko nieliczne z nich zawierają składniki działające skutecznie przeciw różnego rodzaju alergenom, aktywnie je usuwając.

 

farby antyalergiczne

 

Farby fotokatalityczne  z wyglądu i z sposobu stosowania nie różnią się od typowych materiałów malarskich. Dają gładkie, trwałe śnieżnobiałe lub barwne, odporne na zmywanie na mokro powierzchnie. Przeznaczone są do malowania elementów budowlanych, w zależności od przeznaczenia- wewnątrz lub na zewnątrz pomieszczeń. Nie wymagają stosowania specjalnych technologii lub sprzętu. Powłoki wykonuje się tradycyjnymi sposobami  przy użyciu pędzla, wałka, packi lub natrysku.

Wyjątkowe zalety farb fotokatalitycznych ujawniają się w czasie eksploatacji pomieszczeń lub budynków. Do walorów estetycznych dołączają  nowe cechy nie osiągalne w przypadku typowych materiałów. Pojawia się zdolność samooczyszczania powierzchni. Farby fotokatalityczne  cechuje zdolność usuwania wszelkiego rodzaju drobnoustrojów i chemicznych składników zanieczyszczeń.

Farby te nie zawierają żadnych biobójczych środków chemicznych przez co same w sobie nie mogą stanowić źródła uczuleń. Efekt takiego oddziaływania  wyrobu osiągnięto przez dodanie do składu farby cząsteczek dwutlenku tytanu (TiO2), uczestniczących w procesie fotokatalizy. W wyniku przebiegu procesu fotokatalitycznego, zachodzącego w obecności światła i tlenu (zawartego w powietrzu), wszelkiego rodzaju pyłki, rodniki, a nawet bakterie i wirusy, jak również zanieczyszczenia atmosferyczne, stykając się z pomalowanymi powierzchniami, ulegają utlenieniu przekształcając się w substancje nieszkodliwe dla zdrowia. Zjawisko zachodzi pod wpływem zarówno światła słonecznego, jak i sztucznego. Farby fotokatalityczne  TITANIUM® wykazują wysoką skuteczność w usuwaniu zanieczyszczeń gazowych typu miejskiego i przemysłowego, takich jak: dym tytoniowy, dwutlenek siarki, tlenek węgla (czad), tlenki azotu, opary rozpuszczalników (alkohole, benzen, ksylen, nafta, benzyna) oraz neutralizacji uciążliwych zapachów, co potwierdzają wykonane badania i testy.
Farby fotokatalityczne TITANIUM® – występują jako system 4 produktów;

Farby fotokatalityczne TITANIUM® IN – wodorozcieńczalna farba akrylowa przeznaczona do malowania powierzchni ścian i sufitów wewnątrz pomieszczeń. Daje odporną na zmywanie, dobrze kryjącą, matową, śnieżnobiałą powłokę przepuszczalną dla par i gazów („oddychanie” ścian). Istnieje możliwość uzyskania kolorowych farb. Wzornik dostępnych kolorów zamieszczono w menu „dostępne kolory”

Farby fotokatalityczne TITANIUM® LX – wodorozcieńczalna farba lateksowa przeznaczona do malowania ścian i sufitów pomieszczeń szczególnie narażonych na wilgoć lub konieczność częstego zmywania. Ze względu na swoją wysoką odporność szczególnie polecana do łazienek (sufity) i kuchni. Wyrób z powodzeniem stosowany również w pomieszczeniach wymagających częstego zmywania, np. obiekty użyteczności publicznej: pomieszczenia służby zdrowia, gastronomiczne, halle hotelowe, biura, urzędy, biblioteki, szkoły, korytarze i klatki schodowe.

Farby fotokatalityczne TITANIUM® FA -wodorozcieńczalna farba silikatowa (krzemianowa) przeznaczona do malowania elementów budowlanych zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz pomieszczeń. Może być stosowana na różnorodne materiały budowlane, jak: tynki mineralne i polimerowe (np. akrylowe), beton, mury z cegły. Daje jednorodną, dobrze kryjącą, wodoodporną, matową,  powłokę. Farba zabezpiecza ściany zewnętrzne budynków przed wchłanianiem wilgoci. Wyjątkowo odporna na zabrudzenia dzięki procesowi fotokatalizy.

Farby fotokatalityczne TITANIUM® DR – wodorozcieńczalna farba silikatowa (krzemianowa) przeznaczona do malowania elementów budowlanych wewnątrz i na zewnątrz pomieszczeń. Wchodzi w skład zestawu TITANIUM przeznaczonego do ochrony konstrukcji betonowych w budownictwie komunikacyjnym. Materiał Titanium wraz ze środkiem gruntującym GRUNDER SK jest przeznaczony do zabezpieczania powierzchni konstrukcji betonowych, ceramicznych i polimerowych przed szkodliwymi oddziaływaniami środowiska (wody z solami odladzającymi, związków siarki, dwutlenku węgla), umożliwiając jednocześnie odparowanie wody z betonu.

Więcej informacji na stronie ecomal.pl
Tags: , , , , , , , ,

Zostaw komentarz

Polityka prywatności | Regulamin

© 2019 Projektowanie Wnętrz, Galerie Projektów, Wystrój i Aranżacje Wnętrz - Projektowanie i wystrój wnętrz | projekty wnętrz