Projektowanie Wnętrz, Galerie Projektów, Wystrój i Aranżacje Wnętrz

Projektowanie wnętrz bez tajemnic! Kompedium wiedzy na temat aranżacji wnętrz.

Stylowe wnętrza

Fototapety w kolorach czerni i bieli

Czarny i biały to kolory dominujące na ubraniach z wybiegów i sieciówek. Trend, który pojawił się wraz z początkiem długo oczekiwanej, ciepłej pory roku można wykorzystać także we wnętrzach mieszkań.

żródło: Fototapeta4u tapetyCzarno-białe tapety i fototapety

Czarno-białe motywy dekoracyjne są odpowiednie, jeżeli swoje mieszkanie chcemy zaaranżować w stonowanym, ale eleganckim i stylowym klimacie. Połączenie tych dwóch, przeciwstawnych sobie barw to rozwiązanie, które powinni polubić zwolennicy prostych, uniwersalnych lub minimalistycznych aranżacji wnętrz.

żródło: Fototapeta4u tapety

W trend bieli i czerni idealnie wpisują się fototapety prezentowane na zdjęciach. Ciekawe wzornictwo sprawia, że wnętrze zaaranżowane z ich udziałem nabiera gustownej, uporządkowanej formy.

Z drugiej strony pojawiają się też odważne propozycje o unikalnym, nieco orientalnym charakterze (zdjęcie poniżej). Tu na plan pierwszy wysuwa się szeroko pojęta oryginalność.

żródło: Fototapeta4u tapetyWzory klasyczne, orientalne i folkowe

Wybierać możemy nie tylko wśród wzorów do pomieszczeń nowoczesnych, tj. bardzo modne obecnie pionowe paski, ale również tych folkowych w nowoczesnej oprawie, które utworzą niebanalny duet z drewnianymi dodatkami.

Drewno dobrze komponuje się z białymi ścianami z elementami ciemnych dekoracji. Nie jest tak jednak w każdym przypadku, dlatego przed zakupem tapet warto skorzystać z programu, dającego możliwość wykonania wizualizacji pomieszczenia po zmianach.




Fototapeta4u tapeta źródło: Fototapeta4u tapetyDobór mebli do tapet czarno-białych

Z tapetami w kolorach czerni i bieli świetni komponują się oczywiście meble w białym kolorze. Kontrast wywoływany przez czarne dekoracje na ścianach generuje niepowtarzalny efekt, którego nie sposób osiągnąć stosując inną kolorystykę.

żródło: Fototapeta4u tapetyDla wielbicieli klasycznych aranżacji ciekawą propozycją są akcenty nawiązujące do wizerunków kobiet z XVIII i XIX wieku oraz belle époque, która jest uważana za okres ożywienia przemysłowego i kulturowego w Europie do czasów I wojny światowej. (zdjęcia)

tapeta belle epoque źródło: Fototapeta4u tapety

Prawdziwy klimat vintage podkreślą dodatki nawiązujące do tych, używanych w czasach przedwojennych. Tego typu aranżacja może być też dobrą propozycją dla wnętrz postindustrialnych.

 

źródło zdjęć: fototapeta4u.pl




ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *