Projektowanie Wnętrz, Galerie Projektów, Wystrój i Aranżacje Wnętrz

Projektowanie wnętrz bez tajemnic! Kompedium wiedzy na temat aranżacji wnętrz.

Pokój dzienny Stylowe akcesoria

Grzejnik dobry na… lato

Istnieje grzejnik, który dzięki połączeniu z pompą ciepła, może w całości ogrzewać za pomocą energii odnawialnej, a także chłodzić pomieszczenie podczas lata. Aby zapewnić właściwą temperaturę nawet podczas bardzo mroźnych dni – urządzenie wyposażono w 2 elementy grzewcze oraz wydajny i cichy wentylator.

Grzejnik chlodzacy Atlantic

Energia dzięki pompie ciepła

Dynamiczny grzejnik rewersyjny wyposażony jest w wodny wymiennik ciepła, należy więc podłączyć go do generatora typu pompa ciepła lub kocioł. Dzięki współpracy z pompą ciepła ogrzewa z uwzględnieniem odzysku energii z naturalnego źródła. Podczas pracy w trybie eko mamy pewność, iż 100% energii pochodzi z energii odnawialnej, która wyprodukowana jest przez współpracującą pompę ciepła.

Jednak, aby utrzymać optymalną temperaturę, nawet podczas bardzo mroźnych dni, gdy praca samej pompy ciepła może tego nie gwarantować, urządzenie wyposażono w 2 oddzielne elementy grzewcze:

– główny wykonany z aluminium

– folię grzewczą, która pokrywa przednią obudowę urządzenia.

Dzięki dużej powierzchni grzewczej energia uwalniana jest do otoczenia stopniowo. Gwarantuje to jednakową temperaturę w każdej części pomieszczenia i wysoką jakość powietrza.

grzejnik rewersyjny Panama chlodzacy

Komfort cieplny, a oszczędność energii

Urządzenie zachowuje optymalną równowagę pomiędzy komfortem cieplnym, a oszczędnością energii. Dzięki współpracy z generatorem gorącej wody, grzejnik zużywa jedynie 30% energii, gdyż zapewnia 70% odzysk ciepła. Jest to możliwe, gdyż kalorie zawarte w powietrzu stanowią większość energii potrzebnej do ogrzania domu.

Grzejnik Panama może jednak zarówno ogrzewać, jak i chłodzić. Pracuje w systemie rewersyjnym, który umożliwia automatyczne przejście urządzenia z trybu grzania – do trybu chłodzenia i odwrotnie. Dzięki temu gwarantuje komfort cieplny przez cały rok. W trybie chłodzenia pozwala osiągnąć minimalną temperaturę 17,5 st. C. W urządzenie wbudowano wydajny wentylator. Grzejnik kontroluje prędkość jego pracy, dzięki czemu bardzo szybko dogrzeje pomieszczenie (wentylator wspomaga pracę elementów grzewczych) lub obniży temperaturę w czasie upalnych dni.

Jednak mimo wytwarzania dużych ilości ciepła, wentylator jest cichy. Pracując w trybie Quiet, grzejnik zapewnia nie tylko optymalną temperaturę dla danego pomieszczenia, ale także minimalizuje poziom hałasu do poziomu < 21 dBA. Tryb ten zalecany jest szczególnie w przypadku, gdy zamontujemy urządzenie w sypialni. Grzejnik wyposażono w samouczący się system zaawansowanej elektroniki, który zbiera i analizuje dane o swej pracy i umożliwia planowanie produkcji i zużycie energii w skali tygodnia. Posiada wielofunkcyjny, zaawansowany, cyfrowy programator, a także przyjazny i prosty w obsłudze interfejs.

grzejnik rewersyjny Panama

Zdalne sterowanie urządzeniem, poprzez aplikację mobilną, możliwe jest dzięki technologii bezprzewodowej, dwukierunkowej komunikacji radiowej. Za pomocą smartfona lub tabletu możemy szczegółowo kontrolować parametry pracy urządzenia jak i bieżące koszty związane z jego eksploatacją.

Aby zachować pełną wydajność urządzenia konieczne jest jego oczyszczanie przynajmniej dwa razy w roku. Do tego corocznie, aby uniknąć ryzyka zatkania i wycieku, należy zakonserwować zbiornik na skropliny (przegląd można połączyć z przeglądem konserwacyjnym pompy ciepła). W zależności od wersji, grzejnik kosztuje 2 501 zł lub 2 764 zł.
ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *