Projektowanie Wnętrz na Facebook

Grzejniki dekoracyjne (ozdobne) – czy warto?

Opublikowano: 25 lutego, 2013 Autor:

Przy tworzeniu wymarzonego projektu wnętrza pamiętać trzeba o pewnych elementach, które muszą być obecne w pomieszczeniu. Konieczne jest np. rozmieszczenie grzejników. Ich klasyczny wygląd może jednak zepsuć efekt wizualny. Z tego powodu na rynku pojawiły się i zyskują coraz większą popularność, grzejniki dekoracyjne.

grzejniki dekoracyjneJak grzeją grzejniki ozdobne?

Coraz większa popularność grzejników dekoracyjnych na polskich rynku doprowadziła do tego, że możemy dziś wybierać spośród całej palety modeli wielu producentów. Możemy znaleźć bez trudu zarówno grzejniki o klasycznym układzie, ale nieco przemodelowanym kształcie, jak również całkowite wariacje, stworzone z labiryntu nieregularnie rozmieszczonych rurek.

Swego czasu panowało przekonanie, że ozdobne grzejniki nie oddają ciepła w sposób właściwy i nie dorównują efektywnością grzejnikom klasycznym. Ta opinia mogła być spowodowana słabą jakością pierwszych sztuk tego typu produktów, pojawiających się na polskim rynku. Obecnie nawet najbardziej skomplikowane grzejniki ozdobne z reguły nie sprawiają problemów i można je bez problemu montować w instalacji c.o. Można stosować je jako główne źródło ciepła lub niezależnie od głównego źródła ciepła w domu.

grzejnik dekoracja łazienka designer-radiatorsGrzejniki dekoracyjne i praktyczne

Nietypowe kształty grzejników mogą służyć nie tylko do ozdoby. Niektóre produkty tego typu mają także dodatkowe zastosowanie praktyczne. Tym najczęściej spotykanym jest pełnienie przez grzejnik roli suszarki na ubrania. To rozwiązanie popularne i często stosowane w łazienkach. O wiele bardziej interesującym pomysłem są ozdobne grzejniki służące jako wieszak w hallu czy przedpokoju. Są one wyposażone w uchwyty, na których można powiesić kurtkę lub płaszcz. Rozwiązanie docenimy zwłaszcza w deszczowe dni.

grzejnik dekoracja designer-radiatorsGrzejniki ozdobne mogą służyć także jako ławeczka lub krzesło. Rozwiązanie prezentowane na zdjęciu świetnie sprawdzi się zimą. Na ławce można usiąść podczas zakładania obuwia. Buty odstawione pod szafką będą zawsze suche i ciepłe. Najbardziej zaawansowane projekty prezentują także grzejniki w kształcie krzesła. Ich moc grzewcza nie jest zbyt wysoka, jednak dzięki temu można usiąść na nich, aby ogrzać się po powrocie do domu.

grzejnik ozdobny ławkaWady i zalety grzejników dekoracyjnych

Niewątpliwie zastosowanie grzejników dekoracyjnych to dobre rozwiązanie dla osób, które szukają skutecznego sposobu na ożywienie wnętrza swojego domu. Bogata oferta pozwala na dobranie oryginalnych kaloryferów, doskonale dopasowanych nawet do nowoczesnego projektu wnętrza. Niestety jak to zwykle bywa, nie każdy może pozwolić sobie na taką oryginalność. Grzejniki dekoracyjne są od 50 do 80% droższe niż klasyczne grzejniki o porównywalnej mocy grzewczej.

grzejnik dekoracja Ich ceny dziś są już o wiele niższe niż jeszcze kilka lat temu, gdy towar wchodził na polski rynek, wciąż jednak jeszcze daleko im do atrakcyjności. Warto zastrzec, że decydując się na zakup grzejników dekoracyjnych, powinniśmy wybrać produkt renomowanego producenta, objęty fabryczną gwarancją. Także w tym temacie łatwo naciąć się na produkty marnej jakości, których niska cena jest tylko pozorną oszczędnością.
Tags: , , , , ,

Zostaw komentarz

Polityka prywatności | Regulamin

© 2019 Projektowanie Wnętrz, Galerie Projektów, Wystrój i Aranżacje Wnętrz - Projektowanie i wystrój wnętrz | projekty wnętrz