Projektowanie Wnętrz na Facebook

Hiacynty w domu – nie tylko na wiosnę

Opublikowano: 5 lutego, 2015 Autor:

Są kolorowe, radosne, słodko i rześko pachną. Hiacynty pomimo, że kojarzą się  wiosną, już teraz mogą zagościć w naszych domach. Choinki i dekoracje świąteczne schowaliśmy do pudła, pora więc na powiew świeżości i zmianę wystroju. Nie chodzi o to, by na siłę przywoływać wiosnę wbrew naturze (za oknem śnieg i sezon zimowy w pełni), ale udowadniamy, że hiacynty odnajdą się także w zimowych aranżacjach. 

Fioletowe i różowe hiacynty

Urokliwe hiacynty wprowadzają do domu orzeźwienie.

Hiacynty w doniczce – jak je pielęgnować?

Hiacynty w glinianych doniczkach

Hiacynty dobrze wyglądają w glinianych, starych doniczkach.

Wazony do hiacyntów

Hodowla hiacyntów nie wymaga wody. Przezroczyste wazony z wąską szyjką idealnie nadają się do uprawy w domu.

Mimo, że w warunkach ogrodowych hiacynty kwitną na przełomie kwietnia i maja, w domu już w styczniu możemy się cieszyć oglądając te wdzięczne i jakże efektowne kwiaty. Decydując się  na zakup sadzonek hiacyntów w postaci cebul z pędami, warto powiedzieć się jak o nie dbać. Rośliny te nie wymagają skomplikowanej pielęgnacji. W zasadzie nie potrzebna im nawet ziemia. Ich cebule można umieścić w specjalnym wazonie z wąską szyjką, tak aby nie tylko korzenie miały dostęp do wody. Należy unikać zbytniego moczenia cebul, ponieważ może to spowodować ich gnicie. Ta sama zasada dotyczy hiacyntów w doniczce – podlewamy je umiarkowanie i tylko na ziemię. Hiacyntom wystarczy umiarkowanie jasne stanowisko, nie znoszą dobrze pełnego słońca, na szczęście zimą go jak na lekarstwo. To rośliny wieloletnie, po przekwitnięciu warto wykopać cebule by zasadzić je jesienią w ogródku lub na balkonie.

Dekoracje z hiacyntów

Białe hiacynty

Hiacynty lubią niebanalną oprawę. Kompozycja z wykorzystaniem białej porcelanowej wazy.

 
 

 

Kompozycja z hiacyntów i mchu

Stare, przerdzewiałe metalowe wiadro i świeże cebulki z hiacyntami.Takie kontrastowe zestawienie świetnie odnajdzie się we wnętrzach w stylu shabby chic.

niebieskie hiacynty

Niebieskie hiacynty pachną najintensywniej ze wszystkich odmian.

Hiacynty mogą występować samodzielnie lub stanowić element kompozycji. Z czym je zestawić, by dobrze komponowały się ze śniegiem za oknem? Będą świetnie wyglądać z mchem i szyszkami. Białe hiacynty możemy skomponować z czerwonymi owocami głogu. Będą ciekawie wyglądać w ceramicznych i metalowych naczyniach oraz przezroczystych donicach i flakonach. Ciekawą kompozycję imitującą mini gródek można uzyskać stawiając hiacynty na tacy wyłożonej mchem.

zdjęcia: pinterest.com
Tags: , , , ,

Zostaw komentarz

Polityka prywatności | Regulamin

© 2019 Projektowanie Wnętrz, Galerie Projektów, Wystrój i Aranżacje Wnętrz - Projektowanie i wystrój wnętrz | projekty wnętrz