Projektowanie Wnętrz, Galerie Projektów, Wystrój i Aranżacje Wnętrz

Projektowanie wnętrz bez tajemnic! Kompedium wiedzy na temat aranżacji wnętrz.

Pokój dzienny Stylowe akcesoria

Idzie zima, zadbaj o kominek

Przed nami długie ciemne miesiące, ale i przyjemna, świąteczno-zimowa atmosfera. Spędzone przed kominkiem chwile miną szybciej, niż byśmy chcieli. Zadbaj o czysty kominek i świetlne dekoracje.

kratki-kominki

Jak dbać o kominek?

Bez względu na to, co sądzimy o przedświątecznej gorączce, chcemy, by ciepły i przytulny klimat zagościł także w naszych domach. Sposobów na jego stworzenie jest nieskończona ilość. Można kupić gotowe dekoracje – w sklepach znajdziemy ozdoby pasujące do każdej aranżacji. Można również zaangażować się i wspólnie z rodziną stworzyć własne – to jednak wymaga czasu. Nie ma jednak bardziej uniwersalnej „dekoracji” od rozpalonego kominka w salonie.

Każdy jego właściciel wie, że bez rozgrzewającego ognia, trudno mówić o przytulnej atmosferze. To on daje domowe ciepło, przy nim najlepiej się rozmyśla, czyta godzinami ulubione książki i pije ciepłą herbatę z korzennymi przyprawami.

kratki-kominek

– „W sezonie zimowym należy szczególnie dbać o kominek. Żeby móc cieszyć się widokiem tańczących płomieni, ciepłem i dyskretnym zapachem palonego drewna, należy każdorazowo usuwać popiół z paleniska, i czyścić szybę z sadzy.” – mówi Izabela Kowalska, ekspert firmy Kratki.pl specjalizującej się w produkcji kominków, biokominków i akcesoriów kominkowych. – „Przystrajając mieszkanie, trzeba także zwrócić uwagę na bezpieczeństwo. Żadne dekoracje nie powinny przylegać do szyby kominkowej. Trzeba pamiętać o gaszeniu ognia, świec i odłączaniu instalacji świetlnych.”

kratki-kominek-aranzacje

Jakie dekoracje do kominka?

Niezwykle modne w tym sezonie są ledowe dekoracje świetlne. Łańcuchy, girlandy, sieci – będą pasować do mieszkania urządzonego w stylu skandynawskim, klasycznym, rustykalnym, także minimalistycznym. Wystarczy zawiesić je nad drzwiami, położyć na stole, lub na półce.

kratki-kominek-aranzacja

Osoby, które z różnych względów nie mogą mieć kominka, wcale nie muszą rezygnować z żywych płomieni.

 

– „Na rynku dostępne są biokominki. Te urządzenia nie wymagają szczególnej instalacji, można je po prostu postawić przy ścianie, jak mebel.” – zauważa ekspert marki Kratki – „Są dostępne w najróżniejszych kształtach i kolorach. Można je dopasować do każdego wnętrza.”
ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *