Projektowanie Wnętrz na Facebook

Indywidualna aranżacja kuchni

Opublikowano: 11 lutego, 2015 Autor:

Przy aranżacji kuchni powinniśmy zadbać nie tylko o funkcjonalność, ale i o indywidualny charakter tego pomieszczenia. Aby dobrze czuć się w kuchni możemy zaprojektować ją według własnego gustu, nie przekraczając zasobów własnego portfela.

Kuchnia

Kuchnia w bloku

Mieszkania w blokach zwykle charakteryzują się małą kuchnią, która wymaga zaplanowania w najdrobniejszych szczegółach.  Niewielka przestrzeń w połączeniu z ciekawym pomysłem na aranżację przestrzeni pozwala podkreślić indywidualny klimat naszej kuchni. W tym celu, oprócz mebli możemy wykorzystać każdy centymetr ścian.  Wolna przestrzeń nad blatem przy właściwym zabezpieczeniu przed wilgocią, temperaturą i tłuszczem będzie dobrym tłem dla zabudowy kuchennej.

Do bardziej tradycyjnych, rustykalnych wnętrz sprawdzą się płytki ceramiczne. Łatwo się czyszczą, są tanie i bardzo trwałe. Wybierając wielkoformatowe płyty łączone bezfugowo w układzie poziomym powiększymy optycznie całe wnętrze. Można też zastosować grafikę na szkle ,  która doskonale prezentować się będzie w designerskim wnętrzu . Łączenie barw pozwoli na indywidualne dostosowanie kuchni do naszej wizji. Nowoczesne rozwiązania chemii budowlanej pozwalają na zastosowanie w kuchni odpornych na wilgoć i ścieranie farb. Wybierając dowolne barwy musimy jednak pamiętać o odpowiednim przygotowaniu podłoża, ponieważ jasne kolory mogą uwypuklić wszelkie nierówności. Zabudowa przestrzeni kuchennej  powinna być  nie tylko dostosowana do rozmiaru pomieszczenia,  ale również do naszych potrzeb. Na rynku dostępnych jest wiele gotowych zestawów do zabudowy kuchni, które powinny charakteryzować się przede wszystkim pojemnością i funkcjonalnością. Najważniejszą strefą w takiej kuchni będzie strefa przechowywania. W małej kuchni, gdzie posiłki szykowane są dla dwóch-trzech osób, warto wybrać wysoką zabudowę szafek górnych. Warto też zadbać o pojemne szafki dolne.

Kuchnia Simply

Systemy kuchenne do samodzielnego montażu

Praktycznym rozwiązaniem są szuflady. Ponadto funkcjonalność i ekonomiczne zagospodarowanie przestrzeni zapewni zastosowanie obrotowych półek do szafek narożnych i  kosze typu cargo. Przykładem funkcjonalnego zestawu gotowej zabudowy są meble z linii Simply. Nowoczesne wzornictwo, duży wybór  frontów i kolorów oraz  blisko 70 rodzajów szafek pozwala wygodnie zagospodarować przestrzeń kuchenną, a również umożliwia indywidualną aranżację w rozsądnej cenie.

W domach i apartamentach, gdzie pomieszczenie kuchenne jest  większe i często ma nietypowy kształt , nie zawsze trzeba decydować się na tzw. zabudowę na wymiar. Na rynku dostępne są rozwiązania łączące wygodę indywidualnego rozplanowania półek, szafek, zabudowy AGD i blatów z niskobudżetowym zestawem gotowych elementów i krótszym czasem oczekiwania na meble . Chodzi o tak zwane systemy kuchenne, które można samodzielnie montować.

Kuchnia Simply zabudowa
Zestawiamy ze sobą modułowe elementy dostępne  w zróżnicowanych wymiarach, a wybrany blat docinamy na wymiar.  Jest to doskonałe rozwiązanie  dla tych, którzy nie mają środków na całościową aranżację kuchni  na wymiar, a chcą osiągnąć  dobry efekt.  W przypadku, gdy stawiamy na nowoczesne wnętrza warto wybrać fronty , również  lakierowane,  w jasnych, pastelowych kolorach łączonych z kompozycją bieli lub kontrastującym drewnem. Dla bardziej tradycyjnej, ciepłej kuchni lepiej sprawdzą się kuchnie z frontami w kolorach drewna dębu  lub śliwy. Indywidualizm w takiej kuchni przy wykorzystaniu elementów do samodzielnego montażu np. z oferty  Kuchni Simply, realizuje się nie tylko poprzez  szeroki wybór w kolorystyce frontów i blatów, ale również dzięki możliwości  indywidualnej konfiguracji szafek czy szuflad. W efekcie meblujemy estetyczną i praktyczną kuchnię. Wygoda użytkowania tego rozwiązania wymaga zastosowania materiałów wysokiej jakości. Wartowięc sprawdzić sposób lakierowania frontów, okucia czy prowadnice szuflad oraz pojemność szafek.

Kuchnia na wymiar

Kuchnie na wymiar

Nie można jednak odmówić indywidualizmu charakteryzującego kuchnie na wymiar. Duże, nietypowe lub po prostu niepowtarzalne wnętrza muszą posiadać elementy dopasowane do naszego gustu, potrzeb i aranżacji całego domu. Wysoka cena tego najdroższego z dostępnych na rynku rozwiązań w zabudowie przestrzeni użytkowej rekompensowana jest niezwykłą funkcjonalnością, dzięki czemu kuchnia zawsze wygląda na niezwykle uporządkowaną. Meble na wymiar pozwalająprecyzyjnie zaplanować dostępną przestrzeń wykorzystując ją co do milimetra. Montaż szafki, zestawu szuflad czy półki pod indywidualny wymiar umożliwia zabudowę nietypowej wnęki czy zagospodarowanie rogu w kuchni. Dowolny rodzaj zmywarki, zlewu czy lodówki, które nie współgrają ze standardowymi zestawami mebli kuchennych mogą być ukryte w dobranym przez nas wzornictwie i stylizacji zabudowy kuchennej.

Kuchnia Simply wyspa

W przeciwieństwie do większości gotowych  zestawów do zabudowy, w kuchni na wymiar możemy precyzyjnie zaprojektować poszczególne meble. Kontrastujące ze sobą fronty matowe czy lakierowane na wysoki połysk oraz blaty mogą być uzupełnione nietypowymi okuciami, uchwytami , a także oświetleniem zamontowanym w zabudowie. Kuchnie na wymiar pozwalają też na znacznie większy dobór materiałów. W przypadku kuchni z linii Zania oprócz szeroko dostępnych frontów lakierowanych i foliowanych , dostępne są również włoskie fronty dekoracyjne, forniry naturalne i modyfikowane oraz fronty z naturalnego drewna. Większe możliwości zagospodarowania przestrzeni pozwalają też na wykorzystanie nietypowych systemów otwierania szafek opartych na systemach elektrycznego lub mechanicznego wspomagania ruchu, wykorzystywane do frontów bez uchwytów . Jest to sposób na łatwe otwieranie dowolnej szafki nawet w przypadku zajętych rąk. Również ma tu zastosowanie cały system organizacji wewnętrznej  szafek i szuflad, dzięki któremu zachowujemy nienaganny porządek przechowywanych produktów.

Kuchnia Simply biała

W kuchni na wymiar łatwiej jest wydzielić dodatkową strefę jadalną, np. na uwzględnionej w projekcie wyspie.
Tags: , ,

One Response

  1. anetaK pisze:

    Właśnie planuje remont kuchni. Bardzo fajne rady.

Zostaw komentarz

Polityka prywatności | Regulamin

© 2019 Projektowanie Wnętrz, Galerie Projektów, Wystrój i Aranżacje Wnętrz - Projektowanie i wystrój wnętrz | projekty wnętrz