Projektowanie Wnętrz na Facebook

Inteligentny grzejnik pomoże zaoszczędzić na ogrzewaniu

Opublikowano: 28 lipca, 2013 Autor:

Alipsis to grzejnik radiacyjny wyposażony w czujniki ruchu i światła, które obniżają temperaturę w pomieszczeniu, jeśli nie wykryją ruchu lub zapadnie zmrok. Podwyższają temperaturę w ciągu dnia, jeśli w salonie czy sypialni będą domownicy.

Grzejnik z czujnikami ruchu

Grzejnik radiacyjny AlipsisAlipsis to produkt firmy Atlantic Polska. Producent wyposażył go w system Sweet Control, czyli połączenie dwóch sensorów – ruchu i światła, które pozwalają na wykrywanie w pokoju osób i zwierząt. Następnie system razem z termostatem cyfrowym samoczynnie steruje dwoma elementami grzewczymi wykonanymi z żeliwa i dostosowuje temperaturę otoczenia do potrzeb domowników.

Oszczędność energii dzięki kilku trybom pracy Alipsis

W trybie Eko radiator obniża temperaturę pomieszczenia o 1 do 4 stopni Celsjusza w stosunku do temperatury zadanej. W trybie Komfort szybko podnosi temperaturę do wartości zadanej i utrzymuje ją do momentu opuszczenia pomieszczenia przez użytkownika lub do zmiany trybu pracy przez programator.

Sweet Control w Alipsis

Grzejnik radiacyjny Alipsis Atlantic PolskaW przypadku trybu Antyzamarzanie grzejnik utrzymuje temperaturę na poziomie 7 stopni C. Alipsis ma jeszcze funkcję Wietrzenie, czyli automatyczny system wykrywania otwartych okien, który także czasowo obniża temperaturę w pomieszczeniu – grzejnik przechodzi wówczas do trybu oszczędnego.

Obudowa grzejnika składa się z płyty czołowej ze szkła hartowanego, pokrytej cienkowarstwową folią grzewczą.

Grzejnik elektryczny Alipsis – oszczędność, design i cena

Grzejnik radiacyjny Alipsis AtlanticSystem Sweet Control ma za zadanie sprzyjać oszczędzaniu energii dzięki zastosowaniu tego systemu zużywa 25% energii mniej w stosunku do grzejnika radiacyjnego bez takiego systemu i ok. 45% w porównaniu do konwektora mechanicznego.

Biały kolor grzejnika pozwala stworzyć kolorystyczne kontrasty na przykład na ścianie pomalowanej w bardzo ciemnych barwach lub w intensywnych, żywych kolorach, na przykład na żółto lub niebiesko. W przypadku instalacji urządzenia w salonie, dobrze komponować się będą meble wypoczynkowe o kolorowej lub wzorzystej tapicerce. We wnętrzu industrialnym, w chłodnych odcieniach bieli i szarości, ze stalowymi i aluminiowymi elementami mebli, szklanymi półkami i blatami stołów grzejnik można skutecznie ukryć przed wzrokiem. Wówczas posadzki powinny być wylane betonem lub wyłożone gresem.

Cena brutto urządzenia wynosi 4 434 zł (1 000 W), 5 068 zł (1 500 W) lub 5 701 zł (2 000 W).

 
Tags: , , , , , , ,

Zostaw komentarz

Polityka prywatności | Regulamin

© 2019 Projektowanie Wnętrz, Galerie Projektów, Wystrój i Aranżacje Wnętrz - Projektowanie i wystrój wnętrz | projekty wnętrz