Projektowanie Wnętrz, Galerie Projektów, Wystrój i Aranżacje Wnętrz

Projektowanie wnętrz bez tajemnic! Kompedium wiedzy na temat aranżacji wnętrz.

Inspiracje Jadalnia

Jadalnia w nowoczesnym stylu. Na jakie oświetlenie postawić?

Jadalnia, zaraz po kuchni to jedna z najważniejszych przestrzeni w całym domu. Jest to bowiem miejsce, w którym cała rodzina ma okazję się spotkać, usiąść i przez dłuższy moment pobyć razem. Wspólne jedzenie posiłków pozytywnie wpływa na wzajemne relacje, dlatego warto dokładać wszelkich starań, by odbywało się w jak najprzyjemniejszej formie. Sprawdź, jak urządzić jadalnię, by wspólne śniadania, obiady oraz kolacje stały się miłym zwyczajem w Twoim domu.


Wnętrza w stylu loftowym

jadalnia

Obecnie, jednym z najgorętszych trendów jest styl loftowy. Wnętrza urządzone w tym klimacie są proste i surowe, a jednocześnie przyjemne i przytulne. Wszystko to za sprawą dużego nacisku na oświetlenie, które dodaje pomieszczeniu blasku i ciepła. Jadalnia w stylu loftowym powinna być więc przestronna, wygodna, praktyczna, a jednocześnie bardzo gustowna. Jak przystało na wnętrze w stylu loftowym, prostota połączona z ekstrawagancją okaże się tu złotym środkiem.

Jadalnia pełna światła

lampa do jadalni

Jedną z najbardziej charakterystycznych cech dla jadalni urządzonej w stylu loftowym jest ustawienie lamp sufitowych względem stołu. W tym przypadku najczęściej spotykanymi są proste lampy o podłużnym i wąskim kloszu, dzięki czemu zamiast jednego modelu, w zależności od wielkości stołu możemy powiesić 2 lub 3 sztuki. Zabieg ten jest nie tylko znakomitym rozwiązaniem z perspektywy aranżacyjnej, ale również doskonałym sposobem na to, by zapewnić jadalni należyte ciepło i blask.
Sprawdź lampy sufitowe w Miloohome.

Kolejną kwestią związaną z wyborem lampy jest materiał, z którego powinna być wykonana. W loftowych wnętrzach najczęściej dominują modele metalowe, aluminiowe lub lampy ze stali mosiężnej. Wpływa to nie tylko na jej trwałość, ale również wygląd całego wnętrza. Wysoka jakość materiału oraz staranne wykonanie takiej lampy podkreślą elegancję i doda luksusowego akcentu jadalni, co przełoży się na jakość wspólnych spotkań.

Oświetlenie dodatkowe

Oświetlenie główne to jednak nie wszystko, ponieważ we wnętrzach takich jak jadalnia, salon czy sypialnia ważne jest również oświetlenie dodatkowe. W loftowych pomieszczeniach doskonale sprawdzają się gustowne kinkiety, które stanowią doskonałe oświetlenie wspomagające. Dzięki zastosowaniu tego rozwiązania, zapewnimy jadalni dużą dawkę światła, a ponadto niebanalny i ekstrawagancki klimat.

Odpowiednie oświetlenie to podstawa w każdym pomieszczeniu, dlatego niesamowicie ważny jest dobór odpowiedniego rodzaju i modelu lamp, które chcemy wykorzystać. W kwestii wnętrz urządzonych w loftowym stylu jest to o tyle istotne, iż to właśnie oświetlenie łagodzi surowość całego pomieszczenia i wpływa na jego niebanalność.
ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *