Projektowanie Wnętrz, Galerie Projektów, Wystrój i Aranżacje Wnętrz

Projektowanie wnętrz bez tajemnic! Kompedium wiedzy na temat aranżacji wnętrz.

Programy do projektowania wnętrz

Jak uniknąć wpadek podczas urządzania mieszkania?

Gdy rozpoczynamy aranżację mieszkania lub remont, zwykle mamy głowę pełną pomysłów. Nie możemy jednak przystąpić do tego zadania z marszu. Aranżacja to wyzwanie, do którego trzeba się dobrze przygotować.

Urządzanie mieszkania – jak zacząć?

Aranżator VOXNiezależnie od tego, czy zagadnienia wnętrzarskie to nasz konik czy też raczkujemy w temacie, przystępując do urządzania własnego domu, czujemy ciężar odpowiedzialności. Decyzje, które podejmiemy, będą miały długotrwały wpływ na nasze otoczenie. Ograniczenia budżetowe i logistyczne sprawiają, że rewolucji we wnętrzu nie przeprowadzamy co miesiąc. Warto więc gruntownie przemyśleć rodzaj wyposażenia, używanych materiałów i zastosowanej we wnętrzu kolorystyki, by na końcu prac nie okazało się, że całość jest niespójna lub nie do końca zgodna z naszymi upodobaniami.

Wybór kolorów ścian i mebli

Po podjęciu podstawowych decyzji, dotyczących np. rodzaju podłogi (lite drewno, deska warstwowa, panele), przychodzi czas na drobniejsze, jednak nie mniej ważne rozstrzygnięcia. Rola, jaką pełnią we wnętrzu kolory, jest nie do przecenienia – umiejętnie dobrane barwy potrafią wyeksponować atuty i ukryć mankamenty przestrzeni, powiększyć i rozjaśnić wnętrze, a także wprowadzić do niego określony nastrój.

Podstawowy podział na barwy ciepłe i zimne to nie wszystko. Każdy kolor ma swoje odcienie – nawet biel może nas zaskoczyć. Warto więc nie kierować się jedynie osobistymi preferencjami i panującymi trendami, ale krytycznie przyjrzeć się wnętrzu. Podstawowa zasada, mówiąca o tym, że ciepłe kolory „przybliżają”, zmniejszając wnętrze i nadając mu przytulności, zimne zaś „oddalają” i powiększają, działa, jak każda reguła, z pewnymi wyjątkami. Delikatna, rozbielona szarość, faktycznie może powiększyć dobrze doświetlone wnętrze. Ciemny odcień tego samego koloru zastosowany w małej przestrzeni, przytłoczy ją i zmniejszy optycznie.
Aranżator wnętrz – zobacz jak będzie wyglądało Twoje mieszkanie

Aranżator wnętrz VOXUmiejętne zestawienia kolorystyczne mogą być kluczem do sukcesu nawet w najprostszej, minimalistycznej aranżacji.

– „Ponieważ identyfikowanie potrzeb klientów to jedno z głównych założeń naszej filozofii, stworzyliśmy narzędzie, które pomoże im w podejmowaniu trudnych decyzji. Aranżator, z którego można korzystać on-line, na naszej stronie internetowej, a także w niektórych salonach, pozwala na stworzenie wizualizacji wnętrza. Jednym kliknięciem możemy dobierać i zmieniać nie tylko kolory ścian, modele drzwi i rodzaje podłóg, ale nawet kolor mebli i listew przypodłogowych.” – wyjaśnia Arkadiusz Śmiłowski, Dyrektor Sprzedaży Detalicznej sieci Drzwi i podłogi VOX.

Aranżator daje możliwość skonfrontowania swoich oczekiwań z rzeczywistością, jeszcze przed realizacją projektu. Pozwala przetestować rozmaite zestawienia i zweryfikować wszystkie pomysły i założenia. Solidne przygotowanie i przemyślane decyzje to klucz do satysfakcji. Fazie projektowania powinniśmy poświęcić tyle samo koncentracji, co fazie wykonania projektu.
ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *