Projektowanie Wnętrz, Galerie Projektów, Wystrój i Aranżacje Wnętrz

Projektowanie wnętrz bez tajemnic! Kompedium wiedzy na temat aranżacji wnętrz.

Pokój dzienny Stylowe wnętrza

Jak urządzić ciepłe wnętrze na zimne miesiące?

Jesień i zima są porami roku, w czasie których najwięcej czasu spędzamy wewnątrz domu. Kiedy za oknem zimno i szaro zastanawiamy się jak stworzyć wystrój, który będzie jednocześnie stylowy i domowy? W stworzeniu ciepła domowego zacisza pomogą przytulne materiały, takie jak zamsz czy filc.

Ciepło w domowym zaciszu – zadbaj o odpowiedni materiał

Lotari zamsz - kolekcja roletO gustach się nie dyskutuje. Jedni lepiej odpoczywają w oszczędnie zaaranżowanych i surowych wnętrzach, inni cenią sobie wystrój tworzący klimat domowego zacisza z wygodnym fotelem, grubymi zasłonami i lampką do czytania. Po całym dniu przebywania w bezosobowych i funkcjonalnych pomieszczeniach biurowych potrzebujemy wnętrza skrojonego na naszą indywidualną miarę.

Aksamit, plusz i  zamsz to materiały, które dzięki swojej fakturze ocieplają wystrój. Ciężkie, grube tekstylia zamykają duże przestrzenie, tworząc wrażenie przytulności. Dla tych, którzy cenią sobie urok miękkiej aranżacji godne polecenia są oryginalne dodatki: aksamitne zasłony, pluszowe abażury i narzuty czy welurowe naklejki na ściany. Jednym z najnowszych pomysłów są rolety z tkaniny imitującej zamsz.

Lotari zamsz - kolekcjaZasłony i rolety w połączeniu z drewnianą zabudową, ekologiczną, filcową wykładziną, wpasują się i elegancko uzupełnią prostą aranżację w stylu np. skandynawskim. Zaletą rolet jest ich dwuelementowość: skonstruowane są z grubszej tkaniny imitującej zamsz, połączonej z warstwą gumy od strony zewnętrznej, która posiada dodatkowe właściwości izolacyjne. Dzięki takiemu rozwiązaniu wnętrze jest podwójnie ocieplone: wizualnie i termicznie.

Wybierz ciepłe kolory do mieszkania

Lotari zamszPrzytulność to nie tylko miękka, otulająca faktura. Równie ważne w budowaniu nastroju jest odpowiedni dobór barw. Ciepłe kolory to m.in. beże, nasycone czerwienie i brązy. Sprawią, że mieszkanie stanie się eleganckie i przytulne zarazem. Odpowiednio dobrane barwy, dzięki odwołaniom do natury tworzą poczucie harmonii i spokoju. Rolety i zasłony pozwolą odgrodzić się od szarego, jesiennego pejzażu.
Całość wystroju należy dograć pod względem kolorystycznym, zachowując spójność w doborze tkanin w myśl stylistycznej zasady: co za dużo, to niezdrowo. Jeśli posiadamy wzorzysty dywan, bądź narzutę powinniśmy uzupełnić aranżację jednokolorowymi elementami dekoracyjnymi, uzupełniającymi wybraną tonację. Gładkie poduszki, rolety i zasłony w wiodącym motywie kolorystycznym, bądź właściwie skontrastowane stworzą harmonijną i przemyślaną kompozycję bez niepotrzebnego stylistycznego bałaganu.

Bez stylistycznego bałaganu

Lotari zamsz - roletyHasło: „domowe zacisze” może kojarzyć się nieco staroświecko, ale w jesienne i zimowe wieczory każdy doceni jego urok. Wykorzystując zapomniane materiały w nowoczesnej interpretacji, możemy stworzyć eleganckie wnętrze, nie tracąc nic z poczucia przytulności.

 

Zdjęcia: kolekcja Lotari
ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *