Projektowanie Wnętrz na Facebook

Jak urządzić idealny gabinet w domu?

Opublikowano: 28 czerwca, 2018 Autor:

Praca zdalna jest obecnie coraz bardziej popularna w wielu firmach. Jeżeli Ty lub ktoś z Twoich domowników także macie możliwość pracy z domu, zadbaj o to, aby w domowym zaciszu urządzić gabinet, w którym wykonywanie obowiązków zawodowych będzie prawdziwą przyjemnością. Sprawdź, co przyda Ci się podczas urządzania domowego biura marzeń.

domowy gabinet

Ergonomiczne miejsce do pracy

Architekci zajmujący się projektowaniem profesjonalnych przestrzeni biurowych dbają o wybór odpowiednich foteli i biurek, dzięki którym pracownicy mogą wykonywać swoje obowiązki w komfortowych warunkach. W domowych warunkach to Ty musisz zadbać o to, aby fotel biurowy był odpowiednio wygodny i umożliwiał kręgosłupowi pozostawanie w zdrowej pozycji. Idealne będzie krzesło obrotowe z możliwością regulacji kąta nachylenia oparcia oraz wysokości siedziska w stosunku do podłogi. Niektóre fotele posiadają także opcję regulacji zagłówka, który pomaga podeprzeć głowę i szyję. Takie krzesło to gwarancja utrzymania zdrowej pozycji kręgosłupa podczas pracy, a tym samym najlepsza profilaktyka bólu pleców w przyszłości.

Do każdego fotela przyda się mata ochronna pod krzesło, która zabezpieczy podłogę przed porysowaniem.

fotel do pracy

Domowe stanowisko pracy

Nawet najlepsze krzesło wymaga uzupełnienia, jakim jest odpowiednie biurko. Biurko komputerowe powinno posiadać dość dużą powierzchnię, na której możesz bez trudu pomieścić komputer stacjonarny lub laptop, ulubiony kubek z kawą, a także dodatkowy monitor. Na biurku potrzebne będzie także miejsce na ważne notatki i długopisy, a także teczki na firmowe dokumenty. Dobrym rozwiązaniem jest więc biurko z wbudowanymi pod blatem szufladami.

fotel do pracy fotel do pracy
Jeżeli masz wyjątkowo dużo przedmiotów, które wykorzystujesz przy pracy, postaw na biurko z nadstawką, na której pomieścisz nie tylko potrzebne na co dzień szpargały, ale także dekoracje, które uprzyjemnią wykonywanie obowiązków, np. roślinę doniczkową lub zdjęcie z wakacji.

Przechowywanie dokumentów

Osoby wykonujące pracę wymagającą korzystania z dużej ilości dokumentów, np. księgowi, architekci lub dziennikarze, mogą potrzebować nieco więcej miejsca do ich przechowywania. Niezbędne do zaprowadzenia porządku będą wszelkiego rodzaju organizery i segregatory, które można dokładnie opisać. Jeżeli chcesz uniknąć dokumentów i teczek rozrzuconych po podłodze i na biurku, z pomocą przyjdzie Ci komoda lub regał, na którym możesz równo ustawić nie tylko segregatory, ale także książki z fachową literaturą, którą na co dzień wykorzystujesz w swojej pracy. Ma to szczególnie duże znaczenie dla osób wykonujących zawody związane z prawem, które w domowym biurze muszą wygospodarować miejsce na wszelkiego rodzaju kodeksy.

gabinet w domu

Gdzie urządzić domowy gabinet?

Dla wielu osób wygospodarowanie w mieszkaniu miejsca na domowy gabinet jest nie lada wyzwaniem. Problemem jest zazwyczaj zbyt mały metraż oraz brak możliwości wydzielenia jednego pomieszczenia tylko na ten cel. Jeżeli Ty także stoisz przed tym wyzwaniem, podejdź do zadania bardziej kreatywnie. Biurko, fotel oraz prosty regal na dokumenty możesz ustawić np. w wydzielonej części salonu, a nawet sypialni. Ciekawym rozwiązaniem jest także połączenie pokoju gościnnego z domowym biurem w jednym pomieszczeniu. Pokój, który na co dzień będzie Twoją zawodową oazą, w momencie wizyty gości stanie się przestrzenią dla nich.

gabinet

Urządzenie gabinetu w domu to wyzwanie, z którym z pewnością sobie poradzisz. Wystarczy, że weźmiesz pod uwagę wszystkie potrzeby związane z wykonywaniem swojego zawodu i stworzysz stylowe miejsce do pracy.
Tags: , , , ,

Zostaw komentarz

Polityka prywatności | Regulamin

© 2019 Projektowanie Wnętrz, Galerie Projektów, Wystrój i Aranżacje Wnętrz - Projektowanie i wystrój wnętrz | projekty wnętrz