Projektowanie Wnętrz, Galerie Projektów, Wystrój i Aranżacje Wnętrz

Projektowanie wnętrz bez tajemnic! Kompedium wiedzy na temat aranżacji wnętrz.

Gabinet/biuro

Jak urządzić mini gabinet w niewielkim mieszkaniu

Współcześni ludzie żyją w szybkim tempie. Często brakuje im czasu, więc przynoszą swoją pracę do domu. Aby skutecznie ją wykonywać potrzebują odpowiednich warunków. Podpowiadamy jak poradzić sobie z wydzieleniem odpowiedniego miejsca na biurko i szafki do przechowywania wszystkich niezbędnych pism, umów oraz dokumentów.

Wnętrza - biuro w salonieMały gabinet w salonie

Porad udzielają polscy specjaliści z branży wnętrzarskiej współpracujący z platformą Homebook.pl

Czy salon do dobre miejsce na zorganizowanie małego gabinetu?

Elżbieta Kubera, pracownia Wnętrza Grafika Wystrój WGW: – W małym mieszkaniu każdy pokój może być odpowiedni. Miejsce do pracy czy choćby tzw. „kąt do pracy” coraz częściej gości w naszych domach. Niezależnie czy przynosimy pracę do domu czy jest to tzw. obsługa komputera domowego, rachunki, poczta, kontakty ze znajomymi, surfowanie w internecie, gry itp. Nie zawsze możliwe jest wydzielenie jednego pomieszczenia właśnie na ten cel. Najczęściej po prostu jest to miejsce na komputer i półki do przechowywania dokumentacji, segregatorów, publikacji. Zatem, by zachować ład i wygodę dostępu, potrzebujemy blatu i regału z półkami na wyciągnięcie ręki. Należy jednak pamiętać o zachowaniu odrębności miejsca, by móc skupić się na pracy lub wypoczynku. Przestrzeń biurowa powinna harmonijnie uzupełniać projekt wnętrza salonu i wtapiać się w jego koncepcję, jako zaplanowany element aranżacji.

Wnętrza - biuro w salonie Chorążak Studio– „Jeżeli dysponujemy małą powierzchnią biurka, starajmy się jak najlepiej wykorzystać przestrzeń wokół niego. Pod biurkiem znajdziemy świetne miejsce np. na kontener na kółkach. Na ścianach natomiast z pewnością zmieści się sporo półek na segregatory i książki. Niech biurko służy tylko do pracy, a nie jako miejsce składowania dokumentów.” – radzi Justyna Chorążak, z Chorążak Studio.

Stwórz dodatkowe miejsce na dokumenty lub książki

Wnętrza - biuro w salonie KIWIKatarzyna Iwańska, z KIWI Katarzyna Iwańska Interior: – Jest kilka trików, które są bardzo pomocne w aranżowaniu małych przestrzeni, także na potrzeby małego biura, czy ogólnie miejsca do pracy. W swoim projekcie postawiłam na specjalny “parapet” wbudowany w ścianę. Cały sekret polega na tym, że to nie tylko półka w bliskim sąsiedztwie biurka, ale przede wszystkim wnęka po drugiej stronie ściany w której wbudowana jest komoda. To rozwiązanie idealne – oba pokoje zyskują, żaden nie traci.”

 

Urządzenie gabinetu czy kąta do pracy nie zawsze wymaga dużych przestrzeni. Wszystko zależy, jak zawsze, od pomysłowości na zagospodarowanie dostępnego metrażu. Jeśli nie jesteśmy w stanie wypracować pewnych rozwiązań samemu, warto skorzystać z rad zawodowych projektantów.
1 KOMENTARZ

  1. Ważne jest zwrócenie uwagi na źródło światła jeżeli pracujemy przy komputerze. Nie może być monitor na tle okna bo w słoneczne dni powariujemy i nie zobaczymy na nim nic. Powinien być umieszczony w miejscu wolnym od światła naturlanego natomiast z dobrze dorobionym oświetleniem sztucznym. Na przykład listwy styropianowe LED by się do tego idealnie nadały

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *