Projektowanie Wnętrz na Facebook

Jak urządzić mini gabinet w niewielkim mieszkaniu

Opublikowano: 25 stycznia, 2014 Autor:

Współcześni ludzie żyją w szybkim tempie. Często brakuje im czasu, więc przynoszą swoją pracę do domu. Aby skutecznie ją wykonywać potrzebują odpowiednich warunków. Podpowiadamy jak poradzić sobie z wydzieleniem odpowiedniego miejsca na biurko i szafki do przechowywania wszystkich niezbędnych pism, umów oraz dokumentów.

Wnętrza - biuro w salonieMały gabinet w salonie

Porad udzielają polscy specjaliści z branży wnętrzarskiej współpracujący z platformą Homebook.pl

Czy salon do dobre miejsce na zorganizowanie małego gabinetu?

Elżbieta Kubera, pracownia Wnętrza Grafika Wystrój WGW: – W małym mieszkaniu każdy pokój może być odpowiedni. Miejsce do pracy czy choćby tzw. „kąt do pracy” coraz częściej gości w naszych domach. Niezależnie czy przynosimy pracę do domu czy jest to tzw. obsługa komputera domowego, rachunki, poczta, kontakty ze znajomymi, surfowanie w internecie, gry itp. Nie zawsze możliwe jest wydzielenie jednego pomieszczenia właśnie na ten cel. Najczęściej po prostu jest to miejsce na komputer i półki do przechowywania dokumentacji, segregatorów, publikacji. Zatem, by zachować ład i wygodę dostępu, potrzebujemy blatu i regału z półkami na wyciągnięcie ręki. Należy jednak pamiętać o zachowaniu odrębności miejsca, by móc skupić się na pracy lub wypoczynku. Przestrzeń biurowa powinna harmonijnie uzupełniać projekt wnętrza salonu i wtapiać się w jego koncepcję, jako zaplanowany element aranżacji.

Wnętrza - biuro w salonie Chorążak Studio– „Jeżeli dysponujemy małą powierzchnią biurka, starajmy się jak najlepiej wykorzystać przestrzeń wokół niego. Pod biurkiem znajdziemy świetne miejsce np. na kontener na kółkach. Na ścianach natomiast z pewnością zmieści się sporo półek na segregatory i książki. Niech biurko służy tylko do pracy, a nie jako miejsce składowania dokumentów.” – radzi Justyna Chorążak, z Chorążak Studio.

Stwórz dodatkowe miejsce na dokumenty lub książki

Wnętrza - biuro w salonie KIWIKatarzyna Iwańska, z KIWI Katarzyna Iwańska Interior: – Jest kilka trików, które są bardzo pomocne w aranżowaniu małych przestrzeni, także na potrzeby małego biura, czy ogólnie miejsca do pracy. W swoim projekcie postawiłam na specjalny “parapet” wbudowany w ścianę. Cały sekret polega na tym, że to nie tylko półka w bliskim sąsiedztwie biurka, ale przede wszystkim wnęka po drugiej stronie ściany w której wbudowana jest komoda. To rozwiązanie idealne – oba pokoje zyskują, żaden nie traci.”

 

Urządzenie gabinetu czy kąta do pracy nie zawsze wymaga dużych przestrzeni. Wszystko zależy, jak zawsze, od pomysłowości na zagospodarowanie dostępnego metrażu. Jeśli nie jesteśmy w stanie wypracować pewnych rozwiązań samemu, warto skorzystać z rad zawodowych projektantów.
Tags: ,

One Response

  1. Adam pisze:

    Ważne jest zwrócenie uwagi na źródło światła jeżeli pracujemy przy komputerze. Nie może być monitor na tle okna bo w słoneczne dni powariujemy i nie zobaczymy na nim nic. Powinien być umieszczony w miejscu wolnym od światła naturlanego natomiast z dobrze dorobionym oświetleniem sztucznym. Na przykład listwy styropianowe LED by się do tego idealnie nadały

Zostaw komentarz

Polityka prywatności | Regulamin

© 2019 Projektowanie Wnętrz, Galerie Projektów, Wystrój i Aranżacje Wnętrz - Projektowanie i wystrój wnętrz | projekty wnętrz