Projektowanie Wnętrz, Galerie Projektów, Wystrój i Aranżacje Wnętrz

Projektowanie wnętrz bez tajemnic! Kompedium wiedzy na temat aranżacji wnętrz.

Wiadomości ogólne Porady

Jak wybrać odpowiednie krzesło?

Statystycznie w pozycji siedzącej spędzamy około 10 lat swojego życia. Wbrew pozorom takie ułożenie ciała nie jest naturalne dla naszego kręgosłupa i mięśni. Dobrze dobrane i wykonane z wysokiej jakości materiałów krzesło może nie tylko uchronić nas przed dolegliwościami, ale też sprawić, że biesiadowanie przy stole stanie się dużo przyjemniejsze.

Ekspert marki Rosanero podpowiada, na jakie kwestie należy zwrócić uwagę podczas poszukiwań wygodnych i efektownych krzeseł do salonu czy jadalni:

Wszędzie tam, gdzie liczy się komfort siedzenia, powinniśmy postawić na naprawdę wygodne, wytrzymałe i funkcjonalne krzesła. Szybko odczujemy korzystny wpływ właściwej pozycji na ogólne samopoczucie i nastrój.

Krzeslo LOFT Rosanero
Krzesło LOFT Rosanero

– „Przyzwyczajeni jesteśmy myśleć, że ergonomia jest domeną mebli biurowych. Nic bardziej mylnego. Polscy producenci czerpią z nowoczesnych technologii projektowania i proponują meble łączące w sobie unikalny design i piękno materiałów z solidną, przemyślaną konstrukcją” – mówi ekspert marki Rosanero. Jakie cechy powinno mieć idealne krzesło?

Przepis na wygodne krzesło

Krzesło powinno stanowić miękką podporę dla całego ciała. W pierwszej kolejności zwróćmy uwagę na modele z oparciem sięgającym co najmniej wysokości łopatek (wysokość siedziska ok. 45 cm). Jeśli konstrukcja stołu tego nie wyklucza, warto wybrać model posiadający podłokietniki – wspierając przedramiona, dają wytchnienie kręgosłupowi i barkom.  Elementem równie istotnym dla poczucia komfortu jest głębokość siedziska. Powinno na nim swobodnie mieścić się ¾ ud (ok. 43 cm).  Krzesło należy dopasować do naszego wzrostu. Ideał poznamy po tym, gdy nasze stopy będą opierać się pewnie i swobodnie na podłodze.
– „Modelem szczególnie przyjaznym wygodzie siedzenia są miękkie krzesła tapicerowane z wysokimi oparciami, jak np. model LOFT, wyposażony w stabilny stelaż z litego drewna bukowego. Charakteryzuje się szczególnie wygodnym siedziskiem, które pod każdym względem daje właściwe oparcie dla tułowia oraz przedramion” – mówi ekspert Rosanero.

Co ciekawe, konstrukcja przyjazna komfortowi jest także wyjątkowo funkcjonalna. Tapicerowane krzesła z podłokietnikami doskonale pasują również do biur.

Krzeslo DUNE Rosanero
Krzesło DUNE Rosanero

Meble własnego projektu

Wysokiej jakości krzesła to zwykle spory wydatek. W trakcie dokonywania wyboru warto mieć na względzie nie tylko wygodę, ale także trwałość i swobodę użytkowania.

– „Decydując się na zakup krzesła warto pomyśleć o stworzeniu mebla idealnie odpowiadającego naszym oczekiwaniom. Dobrą praktyką niektórych producentów jest np. wysyłanie bezpłatnych próbek materiałów oraz tworzenie mebli pod indywidualne zamówienie klienta. Dzięki temu możemy dopasować do domowego wnętrza rodzaj drewna, sposób jego wykończenia (lakier, olej, bejca), a także gatunek oraz kolor tkaniny” – wyjaśnia ekspert firmy Rosanero. – „W ofercie polskich producentów znajdują się m.in. klasyczne naturalne surowce, jak wykorzystane w przypadku krzesła LOFT, lite drewno bukowe, ale także zupełnie innowacyjne technologicznie materiały, jak tkaniny odporne na plamy i łatwe w czyszczeniu” – dodaje specjalista.
ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *