Projektowanie Wnętrz na Facebook

Klimat z lat 60. – nowa kolekcja lamp

Opublikowano: 19 grudnia, 2012 Autor:

Wzornictwo lat 60. budzi dziś różne skojarzenia. Dla wielu jest jednak inspiracją. Produktem dla tej grupy ludzi jest nowa kolekcja lamp marki Nowodvorski Lighting. Prezentuje ona design charakterystyczny dla tamtych lat w nowoczesnej aranżacji.

Wystrój z lat 60. – powrót do przeszłości

Kathy marki Nowodvorski LightingNiektórzy zamiłowanie do geometrycznych kształtów, żywych kolorów i nietypowych ornamentów uważają za kicz. Niektórym wnętrza z tamtych lat kojarzą się jednak pozytywnie – z manifestem wolności i indywidualizmu. Nawiązanie do lat 60-tych w modzie i wystroju wnętrz to trend, który zyskuje nowych zwolenników. Czasy rock and rolla i szalonej zabawy budzą często pozytywne skojarzenia.

Lampy Kathy – nawiązanie do epoki rock and rolla

Lampy Kathy marki Nowodvorski LightingSprawdzone od lat pomysły połączone z nowoczesnymi dodatkami świetnie odnajdują się we współczesnych, stylizowanych wnętrzach. Aranżacje na „Szalone lata sześćdziesiąte” bazują przede wszystkim na kontrastach, intensywnych barwach i dużych, geometrycznych wzorach, które nadają całości nieco zwariowanego charakteru. Decydując się na dynamiczne, abstrakcyjne wzory trzeba być jednak bardzo ostrożnym. Najlepiej wybrać jeden element tego typu, jak np.  tapetę, dywan czy lampy i zestawić go z dekoracjami i meblami w monochromatycznym wydaniu, w ten sposób uda się zachować umiar, a aranżacja będzie przemyślana i dokładnie zaprojektowana.
Nowością, która może pomóc w aranżacji wnętrza w stylu lat 60. są nowe lampy z kolekcji Kathy, firmy Nowodvorski Lighting. To oprawy oświetleniowe o prostych kształtach i abażurach w formie walca, które ozdobione zostały dużą ilością kół o różnej wielkości i intensywności koloru. Beżowe tło abażuru komponuje się ze wzorem w ciemniejszych beżach i brązach, eksponując go, a jednocześnie nieco łagodząc. Oprawy nawiązują do dawnej epoki również formą i kształtem – abażury umieszczone na długich, transparentnych przewodach, pasują do mebli ze zwężającymi się nóżkami. W serii dostępne są trzy lampy wiszące – pojedynczy, podwójny oraz potrójny zwis, a także kinkiet i lampa podłogowa.

Lampy z nowej kolekcji są nowoczesną interpretacją oświetlenia popularnego w latach 60. Jest to raczej nawiązanie niż dokładne przeniesienie pomysłów sprzed pół wieku. Można dobrać do nich tapicerowane fotele, meblościankę i charakterystyczny dla tamtego okresu stolik kawowy. Warto rozejrzeć się za innymi dodatkami nawiązującymi do epoki rock and rolla. Świetnym podkreśleniem klimatu może być oryginalny mebel z tamtego okresu. Trzeba jednak pamiętać, by zachować umiar.

 
Tags: , , , , , , ,

Zostaw komentarz

Polityka prywatności | Regulamin

© 2019 Projektowanie Wnętrz, Galerie Projektów, Wystrój i Aranżacje Wnętrz - Projektowanie i wystrój wnętrz | projekty wnętrz