Projektowanie Wnętrz, Galerie Projektów, Wystrój i Aranżacje Wnętrz

Projektowanie wnętrz bez tajemnic! Kompedium wiedzy na temat aranżacji wnętrz.

Wiadomości ogólne

Klucz do sukcesywnego projektowania wnętrz

Aranżacja wnętrz jest specyficznym i niezwykle odpowiedzialnym zadaniem, które wymaga odpowiedniej wiedzy lub doświadczenia.

Z tego powodu stworzono zbiór porad, których znajomość ułatwia stworzenie oczekiwanego efektu we wnętrzach. Dzięki usystematyzowaniu wiedzy i zrewidowaniu domysłów stworzenie samodzielnego projektu stanie się łatwiejsze.

Początki…

Budując dom lub remontując mieszkanie pierwszym krokiem jest określenie kosztów materiałów i wynagrodzenia dla wykonawców. Warto jednak wziąć pod uwagę kwestie często pomijaną, a przecież niezwykle ważną dla naszego dobrego samopoczucia w nowym miejscu, jaką jest zaaranżowanie wnętrza według naszych upodobań. I wcale nie jest konieczne zatrudnianie projektanta. Tu znajdziesz kilka ciekawostek i pomysłów na to, jaką kolejność działań warto przyjąć urządzając wnętrza.

Podstawy…
Przed przystąpieniem do pracy, aby nie pozostawiać niedopowiedzeń, warto przypomnieć subtelne różnice między podstawowymi terminami, jakimi będziemy się posługiwać. Pojęcia takie jak aranżacja, projektowanie i dekoracja wnętrz są często używane w podobnych sytuacjach, ale niestety nie zawsze prawidłowo. Te subtelne różnice przedstawiają się następująco:
projektowanie wnętrz – wiąże się ściśle z zarządzaniem przestrzenią, układaniem planów i opracowaniem pomysłów na zagospodarowanie wnętrza,
dekoracja wnętrz – polega na upiększeniu danego miejsca poprzez dopasowanie dodatków, tworząc w ten sposób pewnego rodzaju dzieło sztuki,
aranżacja wnętrz – jest chyba najpełniejszym określeniem, jakiego możemy użyć, ponieważ w nim zawarty jest sens obejmujący zaprojektowanie elementów architektonicznych i dekoracyjnych w danej przestrzeni.

Kolejne kroki do sukcesu w projektowaniu.

piramida

Przygodę z projektowaniem wnętrz bezsprzecznie należy rozpocząć analizą przestrzeni. Należy wówczas wziąć pod uwagę układ ścian, okien, drzwi i powierzchnię obiektu. Ważne jest nie tylko ich rozmieszczenie, ale tak jak w przypadku okien również ich ilość oraz ustawienie względem stron świata. Jest to o tyle ważne, żeby już po urządzeniu wnętrza nie okazało się, że promienie słoneczne odbijają się w ekranie telewizora czy komputera.
Kolejnym etapem jest sprecyzowanie uwarunkowań osobistych. Ważne jest dopasowanie pomieszczeń i ich funkcji do liczby osób, które będą zamieszkiwały daną przestrzeń. Inne są przecież potrzeby osoby samotnej w porównaniu z wielodzietną rodziną.
Trzeci krok jest ściśle związany z własnymi upodobaniami. I tu można pofantazjować, ponieważ kolorystyka i wyposażenie powinny odpowiadać naszemu stylowi, tak abyśmy na co dzień czuli się dobrze w zaprojektowanym wnętrzu. Zapewni to komfort i dobre samopoczucie.
Ostatni już etap to dobór elementów wykończeniowych. Wszystkie decyzje podjęte przy poprzednim zadaniu stopniowo będą się materializowały. W związku z tym przed zatrudnieniem ekipy remontowej, konieczne jest sprawdzenie, czy wszystkie produkty są dostępne, a wymarzone pomysły możliwe do realizacji. W przeciwnym wypadku, wymarzony projekt może nie sprostać oczekiwaniom, a nawet okazać się niezgrabną kompozycją.

Zakończenie projektu
Aby zwieńczyć dzieło wystarczy już tylko zatrudnić fachową ekipę wykończeniową, sprzątnąć i dopełnić ideał drobnymi dodatkami. Samodzielne stworzenie aranżacji z zastosowaniem w odpowiedniej kolejności, wymienionych porady jest gwarancją ogromnej satysfakcji i sukcesu.




1 KOMENTARZ

  1. Porady pomocne ale chyba nie obejdzie się bez profesjonalnego podejścia – czyli architekta wnętrz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *