Projektowanie Wnętrz, Galerie Projektów, Wystrój i Aranżacje Wnętrz

Projektowanie wnętrz bez tajemnic! Kompedium wiedzy na temat aranżacji wnętrz.

Sypialnia

Kołdra całosezonowa – czy warto?

Mówi się, że jeśli coś jest do wszystkiego, to jest… do niczego. Ta zasada nie musi sprawdzać się jednak w każdej sytuacji. Posiadanie jednej kołdry, pełniącej funkcje trzech: na upalne lato, chłodną wiosnę i jesień oraz na mroźną zimę, jest bez wątpienia wygodne.

Kołdra na wszystkie pory roku

Kołdra WendreKołdra spinana napami – Växjö All Seasons – to propozycja firmy Wendre dla tych, którzy cenią praktyczne rozwiązania.

– „Projektując kołdrę Växjö All Seasons postawiliśmy przede wszystkim na funkcjonalność. Dzięki zastosowaniu plastikowych napów kołdrę można spinać i rozpinać w zależności od potrzeby. Jeden produkt może być używany w trojaki sposób. Växjö All Seasons to cieńsza kołdra na lato, grubsza na wiosnę i jesień, a dwie kołdry spięte razem to idealne rozwiązanie na zimę. Ten produkt sprawdzi się bez względu na pogodę za oknem.” – informuje Beata Przybylak, ekspert marki Wendre.

Växjö All Seasons to także świetna opcja w przypadku wizyty  niezapowiedzianych gości, którzy postanowią zostać na noc. Wystarczy wtedy rozpiąć napy, aby otrzymać dodatkową kołdrę, pod którą mogą spać. Dzięki takim rozwiązaniom można również zaoszczędzić dużo miejsca w domowej szafie czy pawlaczu. Zimą nie trzeba martwić się o przechowywanie letniej kołdry. Natomiast latem, kiedy rozepnie się kołdry i schowa tą grubszą (wiosenno-jesienną) to będzie ona zajmować o wiele mniej miejsca niż typowa, pojedyncza, zimowa kołdra.
Kołdra z plastikowych butelek

Kołdra całosezonowa WendreSpecjalnie opracowane wypełnienie kołdry Växjö All Seasons jest puszyste i lekkie, nie zbija się, a dzięki odpowiedniemu pikowaniu utrzymuje na miejscu i jest elastyczne. Wykonane zostało z recyklowanych włókien HCS, czyli włókien poliestrowych z domieszką silikonu, karbowanych i sprężystych. Włókna recyklowane mają takie same właściwości jak zwykłe HCS, zostały jednak wyprodukowane w ekologiczny sposób. Powstały z wykorzystania granulatu z przetworzonych butelek PET. Plastikowe butelki zostały więc ponownie wykorzystane, ale w innej formie. Dzięki recyklingowi marka Wendre dba o środowisko i przyczynia się do promowania pro-ekologicznych sposobów produkcji.

Poszycie kołdry jest gładkie i przyjemne w dotyku. Tworzy je mikrofibra, której włókna są do 15 razy cieńsze od włosa. Jest to jeden z nowoczesnych rodzajów poszycia stosowanych w kołdrach. Wszystkie surowce, których użyto do produkcji Växjö All Seasons posiadają certyfikat „Tekstylia godne zaufania” przyznawany przez międzynarodową organizację OEKO-TEX. Certyfikat to potwierdzenie, że produkt został przebadany pod kątem substancji szkodliwych i uzyskał w badaniu pozytywny wynik. Projektanci Växjö All Seasons zadbali również o design i estetykę. Napy, które zastosowano zostały wykonane z białego plastiku po to, żeby wizualnie nie odcinać się od śnieżnobiałego materiału. Ponadto nie brudzą się podczas prania kołdry.

Jak utrzymać kołdrę w czystości?

Dzięki wykorzystaniu nowoczesnych materiałów oraz technologii kołdrę można samodzielnie prać w domowej pralce automatycznej, co znacznie ułatwia utrzymanie jej w czystości. Nie trzeba już za każdym razem odwiedzać profesjonalnej pralni.

Växjö All Seasons o wymiarach 155×200 kosztuje 85 zł. Kołdrę można kupić w największych sklepach sieciowych w Polsce m.in. Carrefour, Selgros, Auchan, E. Leclerc i Makro oraz w punktach sprzedaży tradycyjnej. Na początku stycznia 2015 roku kołdra pojawi się również w sklepach sieci Biedronka.
1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *