Projektowanie Wnętrz, Galerie Projektów, Wystrój i Aranżacje Wnętrz

Projektowanie wnętrz bez tajemnic! Kompedium wiedzy na temat aranżacji wnętrz.

Sypialnia

Kołdra na jesień i zimę

Przed nadejściem chłodnych nocy warto zaopatrzyć się w odpowiednią kołdrę, która zapewni niezbędny komfort snu oraz ciepło. W wyborze odpowiedniego przykrycia doradzają eksperci firmy Wendre, producenta kołder i poduszek.

Kołdra LuleaWybór kołdry – na co zwrócić uwagę?

Szukając idealnej kołdry często zastanawiamy się tylko nad jej rozmiarem, a nie zwracamy uwagi na takie cechy jak rodzaj wypełnienia i jego gramatura, poszycie, czy posiadane atesty zdrowotne. Jednak tak naprawdę to właśnie te czynniki wpływają na to, czy kołdra będzie spełniać nasze oczekiwania.

Rodzaj wypełnienia decyduje o tym, czy kołdra jest ciepła. Obecnie najczęściej stosowanym i najnowszym technologicznie wypełnieniem są włókna HCS, które są sprężyste, lekkie, gładkie oraz odporne na zbijanie. Doskonale utrzymują optymalne parametry termoizolacyjne. Często wypełnienie jest także z domieszką z silikonu, tak jak w przypadku kołdry firmy Wendre – Lulea Seersucker, co dodatkowo zapewnia lepszą elastyczność i puszystość. Tego rodzaju wypełnienie jest odporne na rozwój bakterii i roztoczy kurzu. Kołdry z wypełnieniem syntetycznym nie wywołują reakcji alergicznych, dlatego są rekomendowane zarówno dla alergików jak i dzieci, które mają bardzo wrażliwą i delikatną skórę. Przed zakupem warto sprawdzić również gramaturę wypełnienia.

Im większa gramatura, tym grubsza będzie kołdra, a co za tym idzie – cieplejsza. Model Lulea Seersucker jest odpowiedni zarówno na jesień jak i zimę, ale dla zmarzluchów ta kołdra będzie odpowiednia również wiosną czy latem.

Odpowiednia kołdra zimowa

Kolejnym elementem, na który warto zwrócić uwagę przy zakupie kołdry jest jej poszycie, które w znacznym stopniu wpływa na komfort użytkowania. Jedną z najważniejszych jego cech jest wytrzymałość. Do tych najbardziej trwałych zalicza się bawełniane, bawełniano-politestrowe oraz wykonane z mikrowłókien. Poszycia z wykorzystaniem mikrowłókien to najnowocześniejszy rodzaj tkaniny używanej do produkcji poszyć kołder. Marka Wendre udoskonaliła tę technologię i w ten sposób powstało poszycie  Seersucker wykorzystane m.in. w modelu Lulea Seersucker (od określenia tkaniny nazwano kołdrę). Jego główną cechą jest wyjątkowa wytrzymałość oraz miękkość. Materiał jest karbowany i prążkowany, co sprawia, że jest delikatny i przyjemny w dotyku.

Lulea kołdra

Splot Seersucker wykorzystywany był już wcześniej do szycia garniturów czy koszul z bawełny, ale to Wendre zainicjowało używanie go w kołdrach. Poszycie na kołdry Seersucker jest stworzone z milionów połączonych ze sobą mikrowłókien, z których każde jest 10 do 15 razy cieńsze niż włókno jedwabiu. Istotną zaletą tego rodzaju poszyć jest również fakt, że bardzo szybko schną. Dzięki temu kołdrę można rano uprać samodzielnie w pralce automatycznej (najlepiej w temperaturze 55-60oC), a już wieczorem znów pod nią spać.

Rozmiar kołdry ma znaczenie

Rozmiar kołdry z pozoru wydaje się najłatwiejszy do ustalenia. Jednak zdarza się, że mniejsza okazuje się niewystarczająca dla dwóch osób, a z kolei za duża będzie się zsuwać z niewielkiego łóżka, co również nie będzie komfortowe podczas snu. Dlatego przed dokonaniem zakupu warto określić rozmiar łóżka i to, ile osób będzie spać pod kołdrą. Model Lulea Seersucker można nabyć w dwóch wariantach: 155x200cm oraz 220x200cm, dlatego będzie odpowiedni zarówno dla tych, którzy śpią na pojedynczych łóżkach czy tapczanach oraz dla dzieci, jak i dla par posiadających duże, sypialniane łóżka.

Ostatnią cechą, o której kupujący często zapominają, są atesty zdrowotne. Jednym z najważniejszych jest certyfikat „Tekstylia godne zaufania” wydawany przez międzynarodowe stowarzyszenie OEKO TEX zajmujące się badaniami i rozwojem ekologii w branży wyrobów tekstylnych. Potwierdza, że produkt został przebadany pod kątem zawartości substancji szkodliwych i uzyskał w badaniu pozytywny wynik. Certyfikat „Tekstylia godne zaufania” to jeden z tych, które posiada kołdra Lulea Seersucker. Lulea Seersucker to kołdra idealna dla osób chorych na astmę czy borykających się z problemami górnych i dolnych dróg oddechowych.

 

Zakup kołdry powinien być przemyślany, ponieważ jest to produkt codziennego użytku. Wybór odpowiedniego modelu nie powinien być problemem, gdy już wiemy, na które elementy i cechy należy zwrócić uwagę.

 

Sugerowane ceny detaliczne kołdry Lulea Seersucker:

155×200 – 69,90zł
220×200 – 89,90zł

 
ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *