Projektowanie Wnętrz, Galerie Projektów, Wystrój i Aranżacje Wnętrz

Projektowanie wnętrz bez tajemnic! Kompedium wiedzy na temat aranżacji wnętrz.

Stylowe akcesoria

Kompaktowe i mobilne…kominki

Kominek to rozwiązanie, o którym zimą marzy wielu lokatorów mieszkań czy małych domów. Niestety często nie mogą oni pozwolić sobie na na montaż prawdziwego paleniska. Z myślą o tego typu odbiorcach powstały kompaktowe i mobilne kominki elektryczne.

Optiflame - kominek elektryczny TorontoPrzenośny kominek elektryczny

Oferta kominków elektrycznych na polskim rynku jest wciąż poszerzana. Jednym z producentów jest firma Optiflame, która wprowadziła do sprzedaży całą serię modeli. Troy, Rome, Verona, Toronto i Milano, spełniają te same funkcje, różnią się za to designem i mocą.

Atutem elektrycznych kominków jest ich mobilność. Osoby wynajmujące mieszkanie czy dom, aby je zainstalować nie muszą ingerować w strukturę budynku. Bez problemu mogą także zabrać ze sobą kominek w przypadku przeprowadzki. Ze względu na niewielkie gabaryty współczesnych pomieszczeń łatwo zaobserwować postępujący proces miniaturyzacji. Mniejsze stają się rozmiary mebli, wyposażenia wnętrz oraz elektroniki, co znacznie podnosi ergonomikę i funkcjonalność wnętrz. Kompaktowe kominki to rozwiązanie dla tych, którzy cenią nowoczesne, funkcjonalne systemy grzewcze w nieskomplikowanym i estetycznym wydaniu.
Optiflame ROMA kominekKominek elektryczny – klasyczny design, nowoczesna technologia

Duże domy z klasycznym wystrojem wnętrz często nie mogły obejść się bez kominka, który pełnił nie tylko funkcję estetyczną, ale przede wszystkim grzewczą. Dziś w większości przypadków nie ma już konieczności dogrzewania pomieszczeń. Jeśli jednak taka potrzeba zachodzi, elektryczne kominki również mogą pełnić funkcję grzewczą. Efekt płomienia pobiera tylko 120 kW, co oznacza około 8 gr/h.  Działa on niezależnie od funkcji ogrzewania. Każdy z modeli Optiflame wyposażony został także we wkład kominkowy 20” z termowentylatorem o mocy grzewczej 1,2 kW. Kiedy zatem przyjdą mrozy, temperaturę szybko i wygodnie można wyregulować za pomocą termostatu, dyskretnie ukrytego za ruchomą osłoną, a także pilotem zdalnego sterowania.

Optiflame - kominki Troy i Verona

Cena elektrycznego luksusu

Kominki z klasycznej linii stylistycznej są fornirowane drewnem w kolorach wiśni, dębu, orzecha lub espresso. Można wybrać model odpowiadający wystrojowi pomieszczenia. Ich podłączenie jest proste, gdyż wymaga tylko podpięcia aparatury do prądu. Ceny kominków z nowej serii Optiflame zaczynają się od 1660 zł (Verona), a kończą na 2350 zł (Roma).
ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *