Projektowanie Wnętrz, Galerie Projektów, Wystrój i Aranżacje Wnętrz

Projektowanie wnętrz bez tajemnic! Kompedium wiedzy na temat aranżacji wnętrz.

Architektura Porady

Koszty remontu już Cię nie zaskoczą – czym są pakiety remontowe?

Niemal każdy remont kosztuje więcej niż początkowo zakładał inwestor. Dodatkowe koszty to popularny problem, który niestety często jest powodem przerwania prac. Jak się przed tym zabezpieczyć? Rozwiązaniem mogą być oferowane coraz częściej pakiety remontowe.

pakiety-remontowe

Tego typu rozwiązanie to nic innego jak pakietowy, zryczałtowany system realizacji prac i związanych z nimi wydatków. Wprowadza go właśnie na Podlasiu firma Bazarewicz Budownictwo. Pomysł zresztą nie jest szczególnie rewolucyjny, bo od pewnego już czasu doskonale sprawdza się w Warszawie, do której „przywędrował” z zachodniej Europy. Mowa o remontach wykonywanych w ramach jednego z trzech dostępnych pakietów różniących się jakością i rodzajem zastosowanych materiałów oraz zakresem i standardem prac.

– „Próba przewidzenia wszystkich czekających nas wydatków wymaga niebywałego doświadczenia, którego większości z nas po prostu brakuje. A i tak, jeśli wydaje się nam, że w kosztorysie uwzględniliśmy już wszystkie, nawet najdrobniejsze elementy to i tak zwykle się okazuje, że zawsze pojawi się coś nowego, czego jednak nie przewidzieliśmy.” – mówi Łukasz Bazarewicz, właściciel Bazarewicz Budownictwo.

Jak zaznacza, zdarza się również i tak, że rosnące koszty remontu w stosunku do naszych pierwotnych założeń wynikają ze zmieniających się podczas trwania prac naszych oczekiwań i wizji.

– „Bywa przecież, że zdecydowaliśmy się na określony rodzaj płytek, ale po odwiedzeniu salonu sprzedaży okazuje się, że już na miejscu, w końcu decydujemy się na inny, najczęściej przy tym droższy model, który po prostu wpadł nam w oko. I automatycznie koszty rosną. Podobnie jest z w zasadzie każdym elementem.” – dodaje.

Nowy sposób planowania prac opiera się na bardzo prostym schemacie. Klienci mają do wyboru trzy pakiety różniące się pod względem standardu i jakości użytych materiałów.

Każdy z nich różni się oczywiście zryczałtowaną ceną za metr kwadratowy lokalu obejmującą jednak kompleksowe przygotowanie pomieszczeń do zamieszkania. Zatem w cenie otrzymujemy nie tylko remont, ale również urządzenie mieszkania wraz z zabudową kuchenną i meblami łazienkowymi. W ramach każdego z nich, klienci mogą wybierać spośród kilku a czasami nawet kilkunastu dostępnych rodzajów i modeli przeróżnych elementów: m.in. płytek, oświetlenia, włączników, paneli, farb, dekoracji.




– „W pierwszej kolejności klient decyduje o stylu mieszkania, mając do wyboru kilka: nowoczesny, skandynawski, klasyczny, rustykalny. Następnie wybiera najbardziej odpowiadający mu pakiet cenowy, który w z kolei wpływa na dostępne w ramach danej propozycji rodzaje materiałów.” – wyjaśnia Łukasz Bazarewicz.

Co ważne, przed przystąpieniem do prac klient otrzymuje projekt mieszkania, uwzględniający wybrany styl wnętrza, pakiet cenowy i wszystkie elementy wykończeniowe wybrane spośród dostępnych z katalogu w ramach danego rozwiązania, łącznie z dodatkami i meblami. Dzięki temu inwestor zyskuje precyzyjną wiedzę na temat spodziewanych kosztów remontu, które już w żaden sposób go nie zaskoczą.

Podstawą tej propozycji jest współpraca firmy wykonawczej, architekta, sklepów z materiałami budowlanymi i wyposażeniem wnętrz oraz pracownią stolarską.

– „Oferta tego typu jak ta, którą wspólnie przygotowaliśmy, oznacza przede wszystkim znaczny komfort dla inwestora, który nie musi martwić się o tysiące drobnych ale i całkiem poważnych elementów związanych z realizacją remontu.” – mówi Joanna Dembowska z Pracowni Architektury Wnętrz J2Studio.

Jak zaznacza, decydując się na takie rozwiązanie klient zyskuje przede wszystkim spokój:

– „Przekazując nam klucze do mieszkania, w praktyce po miesiącu może się już do niego wprowadzić otrzymując lśniący nowością, wykończony lokal. Co ważne, nie ma potrzeby stałego „doglądania” postępu prac i nadzorowania poszczególnych wykonawców.” – dodaje.

Kompleksowa usługa oznacza też preferencyjne ceny na usługi. W efekcie końcowa cena jest niższa niż w przypadku tradycyjnej formy przygotowywania lokalu do zamieszkania. Dzięki temu inwestor otrzymuje profesjonalny projekt wraz z wizualizacją, za który w typowych warunkach musiałby zapłacić kilkadziesiąt razy więcej. Kolejna rzecz to koszt zakupu materiałów budowlanych. W wyniku współpracy ze sklepami, firma otrzymuje rabaty, z których de facto korzysta klient. Podobnie jak w przypadku zakupu dodatków, oświetlenia czy wykonania zabudowy kuchennej na wymiar.




ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *