Projektowanie Wnętrz, Galerie Projektów, Wystrój i Aranżacje Wnętrz

Projektowanie wnętrz bez tajemnic! Kompedium wiedzy na temat aranżacji wnętrz.

Konkursy

Kraków i Sanitec Koło zapraszają na konkurs „Projekt Łazienki 2012”

konkurs koło

Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu Miasta Kraków wraz z producentem artykułów wyposażenia łazienek – marką Sanitec Koło zapraszają na konkurs. Tematem XIV edycji konkursu jest projekt koncepcyjny toalety publicznej w Krakowie przy Rondzie Mogilskim.

Organizatorzy oczekują na projekt koncepcyjny obiektu, który nawiąże do architektury miejsca. Jego forma powinna współgrać z otoczeniem mając na względzie charakter i styl architektoniczny sąsiedniej zabudowy. Toaleta ma być przyjaznym obiektem dla osób niepełnosprawnych i rodzin z małymi dziećmi. Obok toalety projektanci powinni przewidzieć pomieszczenie przeznaczone na usługi komplementarne, takie jak np. punkt informacji turystycznej połączony z salonikiem prasowym czy kioskiem. Dzięki temu obiekt będzie jeszcze bardziej funkcjonalny. Koncepcja, która zdobędzie Grand Prix konkursu Projekt Łazienki 2012, ma szansę realizacji. Możliwe jest również, że podobne toalety powstaną w innych punktach w mieście.

– Tak piękne miasto zasługuje na to, by każdy element jego architektury, także tej małej, był wyjątkowy i doskonale wpisywał się w przestrzeń publiczną. Należy pamiętać, że Kraków jest najchętniej odwiedzanym przez turystów miastem w naszym kraju. Tym bardziej zależy nam, aby projektowany obiekt był niezwykle estetyczny, a jego bryła pozytywnie zapadała w pamięć – mówi Przemysław Powalacz, Prezes Zarządu Sanitec KOŁO – Jeśli władze Krakowa podejmą decyzję o budowie toalety według zwycięskiego projektu, chętnie pomożemy w jej wyposażeniu. – dodaje.

Uczestnicy konkursu będą mieli szansę zdobyć nagrody o łącznej wartości 40 000 zł.

– Grand Prix „Łazienka KOŁO2012”- 20 000 zł

– 1 wyróżnienie I stopnia – 8 000 zł

– 1 wyróżniania II stopnia – 4 000 zł

– 3 wyróżnienia III stopnia – po 2 000 zł

W konkursie internetowym zostanie przyznane jedno wyróżnienie w wysokości 2000 zł.

W konkursie mogą wziąć udział wszyscy, zwłaszcza architekci, projektanci i studenci kierunków architektonicznych. Termin nadsyłania projektów upływa 15.05.2012 r., a wyniki zostaną ogłoszone 18.06.2012 r. W dniach 01-10 czerwca 2012, odbędzie się głosowanie online, w którym internauci przyznają swoją nagrodę.

Wszelkie informacje o konkursie oraz regulamin dostępne są na stronie: www.konkurskolo.pl
ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *