Projektowanie Wnętrz, Galerie Projektów, Wystrój i Aranżacje Wnętrz

Projektowanie wnętrz bez tajemnic! Kompedium wiedzy na temat aranżacji wnętrz.

Stylowe akcesoria

Kto powiedział, że kominek musi ogrzewać?

Kominek to jeden z najciekawszych sposobów na ożywienie wnętrza i nadanie mu ciepłej, rodzinnej atmosfery. Niestety jego budowa i utrzymanie bywają problematyczne. Na szczęście na rynku pojawiły się nowoczesne, elektryczne urządzenia, dzięki którym możemy korzystać z zalet kominka, zapominając o jego wadach.

Kominek Płonąca polana

Kominek elektryczny – zalety

Kominek elektryczny nie wymaga instalacji przewodu kominowego i wentylacyjnego. Nie trzeba zakupywać do niego wkładów i własnoręcznie rozpalać paleniska. Nie trzeba sprzątać z niego sadzy i popiołu. Nowoczesne kominki w doskonały sposób imitują płomienie. Produkty firmy Optiflame posiadają różne wzory palenisk. Wybór jest duży – od żarzących się węgli po płonącą polanę. Efekt płomienia działa niezależnie od trybu grzania, przez co korzystając tylko z wizualnej funkcji kominka, nie zapłacimy zbyt dużo za prąd. Efekt płomienia w kominkach Optiflame i Opti – Myst® pobiera jedynie 120-300 W energii elektrycznej.

Instalacja kominka elektrycznego jest bardzo prosta. Potrzebny jest jedynie dostęp do gniazdka elektrycznego. Dodatkową zaletą jest fakt, iż sprzęt tego typu można łatwo zabrać ze sobą w przypadku przeprowadzki.Opti Myst kominek

Jak działa kominek elektryczny?

Podstawową funkcją kominka elektrycznego jest wywoływanie iluzji prawdziwego paleniska. Kominek Opti – Myst w tym celu wykorzystuje nowatorską technologię wykorzystującą ultradźwięki do wytworzenia mgły wodnej, która odpowiednio podświetlona daje efekt płomieni i dymu, wydobywającego się z migoczącego paleniska kominka.

Ceny kominków elektrycznych są bardzo zróżnicowane ze względu na wielkość i funkcjonalność. Można kupić je już za ok. 400 zł. Najdroższe modele mogą jednak kosztować nawet 8 tys. zł. Kominek Opti Myst
ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *