Projektowanie Wnętrz, Galerie Projektów, Wystrój i Aranżacje Wnętrz

Projektowanie wnętrz bez tajemnic! Kompedium wiedzy na temat aranżacji wnętrz.

Wiadomości ogólne Inspiracje

Lato na balkonie

W piękne, słoneczne dni każdy ma ochotę na wypoczynek na zewnątrz. Nie każdy może jednak pozwolić sobie na wypad za miasto. Świetną namiastka wypoczynku na łonie natury może być kącik wypoczynkowy na własnym balkonie.Wyposazenie balkonu

Wypoczynek na balkonie – akcesoria

Czasem wystarczy tylko kilka przedmiotów, które sprawią, że przestrzeń na balkonie stanie się przytulniejsza. Specjaliści marki Dekoria.pl przygotowali listę elementów, które mogą sprawić, że balkonowy wypoczynek będzie dużo przyjemniejszy.

1_Dekoria.pl, worek do siedzenia, tkanina Rustica1. Jeśli odpoczywanie, to w pozycji siedzącej lub leżącej. Masz do wyboru krzesło wiklinowe, leżak, puf, ale ciekawym rozwiązaniem jest także worek do siedzenia – najlepiej w jasnych, ożywczych kolorach. Obojętnie, na co się zdecydujesz, dopasuj liczbę siedzisk do liczby osób przebywających na balkonie, by nikt nie musiał odpoczywać na twardym stołku czy krześle.

2_Dekoria.pl, stolik Cooper Basket2. Jeżeli na balkonie odbywają się spotkania towarzyskie, trzeba gdzieś postawić szklanki. Wystarczy stolik o średnicy 30 cm, ważne jednak, aby był on dość niski – zwłaszcza, gdy siedzisz na worku czy pufie. Ciekawa propozycja to wyszlifowana i odmalowana drewniana skrzynia lub stolik Cooper Basket od Dekoria.pl, w którym dodatkowo można przechowywać rośliny, gazety lub koc.

3_Dekoria.pl, poszewki Kinga, tkanina Ashley3. Kolorowe poduszki. Im więcej barw, tym lepiej. Pamiętaj, że terapia kolorami wpływa na nastrój. Jeśli zdecydujesz się na taką dekorację, koniecznie dobierz kolory tak, by stymulowały pracę Twojego umysłu. Żółty kojarzy się ze słońcem, zielony dodaje nadziei, a niebieski – uspokaja. Możesz wybrać poszewki z dodatkową falbanką lub sznurkami albo zdecydować się na najprostszy krój. Dzięki temu balkon, choć kolorowy i dekoracyjny, nie będzie przytłaczał. Minimalistyczną propozycją są np. poszewki Kinga wykonane z tkaniny Ashley. Całość wygląda lekko i bardzo letnio.

4_Dekoria.pl, koc Cotton Cloud Rainbow4. Letnie wieczory, zwłaszcza w sierpniu, to czas, kiedy upał już nie dokucza, a powietrze staje się orzeźwiające. Jednak im dłużej siedzisz w bezruchu, tym większy chłód odczuwasz. Z pomocą przyjdzie oczywiście koc bawełniano-akrylowy. Jest bardzo miły w dotyku, a do tego łatwo się go pierze. Możesz wybrać chociażby koc Cotton Cloug Rainbow, którego dwustronny wzór napawa optymizmem.

Dobrze wyposażony balkon może zamienić się w wakacyjny azyl, przez co nawet nie gdy nie wyjedziesz za miasto, będziesz dobrze wspominać tegoroczne lato.
ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *