Projektowanie Wnętrz, Galerie Projektów, Wystrój i Aranżacje Wnętrz

Projektowanie wnętrz bez tajemnic! Kompedium wiedzy na temat aranżacji wnętrz.

Sypialnia

Łóżko w sypialni według zasad Feng Shui

Życie codzienne w naszych czasach nie jest już tak poukładane i spokojne jak jeszcze kilkadziesiąt lat temu. Coraz więcej godzin pracy, stres, brak czasu sprawiają, że coraz większe znaczenie ma dla nas jakość każdego krótkiego odpoczynku.

Feng Shui w sypialni

Łóżko Laviano Bydgoskie MebleKluczowym elementem wypoczynku jest sen. Według starożytnych chińskich praktyk Feng Shui, jego jakość zależy nie tylko od tego na czym śpimy, ale – przede wszystkim – od usytuowania mebli i sprzętów w sypialni. Dlatego musimy zadbać o odpowiedni wystrój sypialni, wygodne łóżko, ale też i jego właściwe położenie.

Zgodnie z chińską tradycją, idealne łóżko nie powinno mieć metalowych ram – przyspieszają one bowiem energię chi w naszej sypialni, utrudniając spokojny sen. Równie niefortunnym rozwiązaniem są łóżka wodne, które, powodując wilgoć prowadzą do stagnacji chi. Co na to polscy producenci?

Paweł Pawełkiewicz, Brand Manager marki Bydgoskie Meble, powiedział:

– „W zakresie rozwiązań materiałowych, które sprzyjają spokojnemu wypoczynkowi najlepsze jest naturalne drewno. Jeśli chodzi o kształt, to powinien być pozbawiony ostrych kantów, dlatego najlepiej wybierać modele z zaokrąglonym wykończeniem.”

Gdzie ustawić łóżko w sypialni?

Łóżko Venus Bydgoskie MebleNajlepszym ustawieniem łóżka jest skierowanie go głową do ściany tak, aby zapewnić sobie dostęp do niego z trzech stron. Inną zalecaną przez Feng Shiu pozycją jest ustawienie wzdłuż ściany (prostopadle lub równolegle do drzwi). Unikajmy jednak ustawienia łóżka na wprost drzwi. Usytuowanie takie Chińczycy nazywają „pozycją trumienną”.

Łóżko Villa Bydgoskie MebleJeśli istnieje taka możliwość, dobrze jest też ustawić łóżko możliwie daleko od okna, aby wpadająca do środka energia nie zakłócała spokoju naszego snu. Równie złym, rozwiązaniem jest ustawienie łóżka pomiędzy oknem a drzwiami. Tworzy się wówczas swoisty „tunel powietrzny”, który prawie na pewno negatywnie wpłynie na jakość naszego wypoczynku.

Co zakłóca spokój wypoczynku?

Pamiętajmy, by telefon czy komputer na czas snu wynieść z sypialni.  Warto wiedzieć, że urządzenia te, nawet wtedy, gdy są wyłączone, emitują promieniowanie elektromagnetyczne. Utrudnia ono nie tylko wypoczynek, ale też powoduje rozdrażnienie w ciągu dnia.

Łóżko Bydgoskie Meble

 
ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *