Projektowanie Wnętrz na Facebook

Masz wysokie mieszkanie? Zrezygnuj z sypialni, zainwestuj w antresolę!

Opublikowano: 10 grudnia, 2012 Autor:

Masz ciężkie do aranżacji mieszkanie? Jest zbyt wysokie? Zbyt ciasne? Brakuje Ci pomysłu jak je urządzić? Nic prostszego! Wystarczy zainwestować w antresolę.

Jak mówi rozporządzenie w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki, wydane przez Ministra Infrastruktury, antresola to górna część kondygnacji lub pomieszczenia, która znajduje się nad konstrukcyjnie wydzielonym stropem. Powierzchnia antresoli musi mieć mniejszą powierzchnię niż wspomniana wyżej kondygnacja. Antresoli nie „zamyka się” żadnymi pełnymi ścianami od przestrzeni z jakiej została wydzielona, dla zachowania bezpieczeństwa użytkowników, stosuje się jedynie balustrady. Taka forma wydzielenia przestrzeni daje dodatkowy metraż a przy okazji urozmaica wnętrze.

Antresola jest świetnym miejscem do zaaranżowania sypialni, garderoby, niewielkiego biura lub też biblioteczki. Ze względu na problemy z sanitariami nie nadaje się, natomiast na kuchnię, czy, tym bardziej, łazienkę.

Antresola posiada tyle samo zalet co wad. Największym minusem jest problem, jaki pojawia się z ogrzewaniem w momencie wybudowania antresoli. Ponieważ ciepłe powietrze unosi się do góry, trzeba umiejętnie rozmieścić grzejniki, tak by całe wnętrze było odpowiednio nagrzane. Kolejnym problemem jest oświetlenie. Jednakże ten problem powinien rozwiązać projektant, którego należy zatrudnić, gdyż samemu w żadnym wypadku nie wolno brać się za konstruowanie antresoli. Najczęściej antresola wykonana jest z drewna, jednak zdarzają się mieszkania, w których zastosowano konstrukcję żelbetonową.

Antresola to rewelacyjne wyjście dla osób, które posiadają mieszkanie niewielkich rozmiarów, a potrzebują dodatkowego pomieszczenia. Jednak trzeba poważnie zastanowić się nad wszelkimi plusami i minusami jakie pojawiają się w momencie wyboru takiej, a nie innej konstrukcji. Oczywiście, można sobie zafundować dodatkową kondygnację w mieszkaniu nie tylko wtedy, kiedy jest ono ciasne lub zbyt wysokie. Czasem, po prostu nie mamy pomysłu na aranżacje wnętrz, a antresola może ułatwić nam zagospodarowanie przestrzeni.
pics from pinterest.com
Tags: , , , , , ,

Zostaw komentarz

Polityka prywatności | Regulamin

© 2019 Projektowanie Wnętrz, Galerie Projektów, Wystrój i Aranżacje Wnętrz - Projektowanie i wystrój wnętrz | projekty wnętrz