Projektowanie Wnętrz, Galerie Projektów, Wystrój i Aranżacje Wnętrz

Projektowanie wnętrz bez tajemnic! Kompedium wiedzy na temat aranżacji wnętrz.

Łazienka

Meble do łazienki – wiszące czy stojące?

Wyposażanie łazienki to szukanie kompromisu pomiędzy nowoczesnością a praktycznością. W kwestii umeblowania, najmodniejszym rozwiązaniem są obecnie meble wiszące, w ofercie producentów nie brakuje jednak także zaprojektowanych z pomysłem mebli tradycyjnych.

Meble łazienkowe wisząceTradycja czy nowoczesność – wyposażenie łazienki

Za bardziej nowoczesne uważa się obecnie meble wiszące. Jest to swego rodzaju nowość, gwarantująca oryginalny wygląd łazienki. Już sam widok mebli ,,unoszących się w powietrzu” robi dobre wrażenie na obserwatorach. Gdy dodatkowo posiadają one oryginalne, opływowe kształty jest tylko lepiej. Producenci mebli stojących także mają jednak do zaoferowania wiele ciekawych modeli. Stylistycznie meble twardo umiejscowione na ziemi nie odstają od tych, przywieszanych na ścianie.

Choć szafki wiszące mają wiele zalet i wyglądają bardzo efektownie, nadal duża grupa klientów poszukuje szafek stojących. Wynika to z różnych przyczyn. Niektórzy są przywiązani do takiej tradycyjnej formy. Inni planują zmiany w łazience lub chcą mieć możliwość ich wprowadzenia bez dodatkowych przeróbek. Czasem potrzeba zastosowania mebli stojących wynika po prostu z układu wnętrza łazienki – zwłaszcza w starszych mieszkaniach czy domach. Jednocześnie jednak wiele osób nie chce już kupować najbardziej standardowych, białych szafek łazienkowych i szuka czegoś bardziej nowoczesnego.

Meble stojące Defra - łazienkaMeble wiszące i stojące w łazience – wady i zalety

Podstawową zaletą mebli wiszących jest to, że zapewniają one dobry dostęp do podłogi w łazience. Powierzchnia płytek musi być przecierana bardzo często, natomiast w przypadku mebli stojących, wokół ich punktów podparcia z podłożem, bardzo szybko zbiera się brud. Dodatkowym atutem mebli wiszących jest to, że możemy umieścić je na wybranej przez siebie wysokości, tak aby korzystanie z nich było praktyczne.

Do plusów mebli stojących należą za to przede wszystkim niska cena i brak kłopotów w montażu. Zawieszenie mebli wymaga odpowiednio mocnej ściany – trzeba pamiętać, że wypełnione będą ważyć o wiele więcej, dlatego powinny być wykonane z odpornych materiałów wysokiej jakości. Montaż mebli stojących kończy się na ustawieniu ich w odpowiednim, wybranym miejscu.

meble łazienkowe wisząco-stojące Kompromis w łazience – meble wisząco-stojące

Rozwiązaniem kompromisowym, dla osób, które nie mogą się zdecydować są coraz popularniejsze, acz nadal dość rzadko spotykane, łazienkowe meble wisząco-stojące. Są to w zasadzie meble wiszące, których nie trzeba przytwierdzać do ściany bardzo solidnie, ponieważ ich masa jest dodatkowo wspierana przez masywną stopkę, dotykającą ziemi tylko w jednym, niewielkim punkcie. Dzięki takiemu rozwiązaniu zachowujemy zaletę mebli wiszących – dostęp do podłogi. Ich instalacja jest jednak mimo wszystko bardziej absorbująca niż wstawienie zwykłych mebli stojących.

 

 
1 KOMENTARZ

  1. coś w tym jest, że trzeba się dobrze zastanowić, jakie najlepsze będą dla nas lepsze. Sporo też zależy od tego, jaką mamy dużą łazienkę, ale myślę, że jeśli chodzi o wybór mebli łazienkowych warto zwrócić uwagę na to, czy są odporne na wilgoć, żeby długo nam posłużyły, a do takich odpornych na pewno należą meble Noclaf. Moim zdaniem jedne z lepszych mebli do łazienki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *