Projektowanie Wnętrz, Galerie Projektów, Wystrój i Aranżacje Wnętrz

Projektowanie wnętrz bez tajemnic! Kompedium wiedzy na temat aranżacji wnętrz.

Salon

Meble do salonu – drewno zawsze w modzie

Drewno jest odporne na zmienność trendów. Meble z tego materiału zawsze były i będą na czasie. Do nowoczesnych mieszkań wprowadzają nutę klasyki, w klasycznych zajmują naturalne miejsce. Prostą kwestią nie jest jednak odpowiedni dobór mebli drewnianych.

Bydgoskie Meble Cosmopolitan Meble drewniane

Nowoczesne projekty wnętrz opierają się na jasnych odcieniach lub wykorzystują kontrasty. Zarówno w jednym jak i drugim przypadku meble drewniane okazują się odpowiednie. Stylizując wnętrza, projektanci często sięgają po inspiracje skandynawskie – szwedzka czy duńska stylistyka wykorzystuje drewno w każdej postaci i wersji. Dla szukających nowych pomysłów ciekawą propozycją jest ciemny i szlachetny dąb oraz wyróżniający się, orzechowy kolor.

Ciemne meble dębowe dobrze zaprezentują się na tle białych ścian i jasnych podłóg. Udany dobór właściwego materiału to połowa sukcesu, równie ważna jest także forma, która pozwoli uzyskać spodziewany efekt. W skandynawskich stylizacjach sprawdzą się odwołania do prostych brył przy jednoczesnym zachowaniu łagodnego wykończenia.
Bydgoskie Meble Cosmopolitan Kolor mebli istotny dla harmonii wnętrza

Ciepły, domowy nastrój wprowadzają meble w kolorze orzechowym. Świetnie współgrają przy tym z otoczeniem, jeśli zdecydujemy się skontrastować je z czarnymi dodatkami. Wówczas sprawdzają się nawet w wymagających, postmodernistycznych wnętrzach.

Ciekawą propozycją są meble stylizowane, pozwalające stworzyć klimat vintage. Odpowiedni dobór dodatków zaprocentuje interesującym efektem wizualnym, gdy salon zmieni się np. w XIX-wieczną izbę. Kolorystyka mebli vintage jest zwykle naturalistyczna. Nie możemy spodziewać się tu kontrastów czy też współgrania z nowoczesnym otoczeniem, dlatego tak istotny jest dobór pozostałych elementów wyposażenia, takich jak oświetlenie, kolor ścian, dywany czy żyrandole.

Bydgoskie Meble kolekcja Cosmopolitan Klasyka łączy się z nowoczesnością – drewniane meble

Drewniane meble nie są przywiązane do klasycznych kształtów. Nawet drobna, pomysłowa zmiana znanej formy stołu czy regału, delikatne wygięcie linii sprawiają, że meble klasyczne stają się nowoczesne, niezależnie od panującej mody.

Współczesne propozycje łamią wszelkie bariery, przez co z łatwością można znaleźć kolekcje mebli drewnianych, które doskonale wkomponują się w nowocześnie urządzone wnętrza. Co więcej ten typ mebli jest zdecydowanie bardziej odporny na zmiany trendów niż meble wykonane z innych materiałów. Ponadczasowość drewna sprawia, że zdecydowanie łatwiej dobrać do niego dodatki i stworzyć uniwersalne wnętrze na długie lata.Bydgoskie Meble kolekcja Cosmopolitan
ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *