Projektowanie Wnętrz, Galerie Projektów, Wystrój i Aranżacje Wnętrz

Projektowanie wnętrz bez tajemnic! Kompedium wiedzy na temat aranżacji wnętrz.

Sypialnia

Meble sosnowe do sypialni

Wyposażenie sypialni w meble z drewna sosnowego jest nie tylko w dobrym guście, lecz również stosunkowo niedrogie. Dzięki temu miłośnicy klasycznych wnętrz mogą się cieszyć trwałymi i komfortowymi aranżacjami.

VISBY meble sosnoweZalety mebli sosnowych

Atrakcyjna cena i ponadczasowa elegancja to tylko niektóre zalety mebli wykonanych z drewna sosnowego. Cechują je także właściwości elektrostatyczne, higroskopijność oraz duża odporność na uszkodzenia mechaniczne.

Sypialnia to jedna z najbardziej intymnych stref w domu lub mieszkaniu. Pomieszczenie to sprzyja relaksowi po ciężkim dniu. Z tego powodu warto je urządzić w taki sposób, by było w pełni dostosowane do naszych potrzeb.

– „Projektując meble koncentrujemy się nie tylko na walorach estetycznych, lecz również na funkcjonalności. Poszczególne modele są połączeniem tych dwóch wyznaczników. Dzięki temu możemy zaoferować klientom kompleksowe rozwiązania.” – mówi Mariola Kacprzak z działu sprzedaży, ekspert marki Visby.

sypialnia VISBYSolidnie wykonane sosnowe łóżko doskonale wpisze się w przestrzeń eleganckiego wnętrza. Pamiętajmy, aby dobrać do niego szafki nocne, komody i szafę w taki sposób, aby zachować spójność stylu.

Rozwiązanie dla alergików

Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że sosnowe meble są idealne dla wszystkich osób, które zmagają się z alergią na kurz. Powodem są ich niezwykłe właściwości elektrostatyczne. To dzięki nim w pomieszczeniu nie występują niepożądane zawirowania pyłów.

Posiadanie sosnowego wyposażenia w zaciszu sypialni jest więc idealnym rozwiązaniem dla alergików, którzy szybko docenią komfort tego rozwiązania. Sosnowe wnętrza ucieszą również miłośników eleganckich aranżacji.
sypialnia VISBY sosnaSosnowe meble a wilgoć

Kolejną cechą mebli sosnowych jest higroskopijność, czyli po prostu zdolność wymiany pary wodnej między drewnem a otoczeniem. Efektem jest “oddawanie” nadmiaru wilgoci lub uzupełnianie jej niedoborów. Z tego powodu należy unikać umieszczania ich w bardzo wilgotnych pokojach. Jeśli chcemy cieszyć się pięknem naszej sypialni jak najdłużej pamiętajmy, że odpowiednia pielęgnacja to podstawa sukcesu. Nie musimy się jednak obawiać o trwałość naszych mebli. Sosna bardzo łatwo poddaje się obróbce, jednak jest bardzo wytrzymałym materiałem.

Pielęgnacja mebli sosnowych

Odpowiednia pielęgnacja sosnowych mebli nie jest czasochłonnym zadaniem. Wystarczy raz w miesiącu przetrzeć lakierowane meble preparatem zawierającym środek antystatyczny. Warto zwrócić uwagę na rodzaj ściereczki, gdyż najlepiej nadają się do tego bawełniane materiały. Są na tyle delikatne, aby nie uszkodzić drewnianej powierzchni.

W przypadku sosnowych oraz innych drewnianych mebli należy pamiętać, aby nie stawiać na ich powierzchni kubków z gorącymi napojami. Mogą one zostawiać brzydkie ślady.

sypialnia VISBY meble sosnowe

Firma Visby w swojej ofercie posiada kolekcję mebli Sandemo, w skład której wchodzą sosnowe łóżka, toaletki, komody oraz szafki nocne.

– „Oferowane przez nas meble są trwałe i niezawodne. Klienci mogą wybrać odpowiednie modele oraz kolory. Dzięki temu każdy ma okazję skompletować swoją wymarzoną sypialnię.” – mówi Mariola Kacprzak z działu sprzedaży, ekspert marki Visby
ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *