Projektowanie Wnętrz na Facebook

Mieszkaj kreatywnie – oryginalne elementy wystroju wnętrza

Opublikowano: 9 września, 2014 Autor:

Jeśli zależy nam na idealnej aranżacji wnętrza, możemy oddać je w ręce profesjonalistów. Nie musimy przy tym ograniczać się do korzystania z gotowych rozwiązań. Swobodnie czerpiąc z trendów, możemy pokusić się o oryginalny element wystroju wnętrza, na przykład autorski nadruk na drzwiach.

Wnętrze czy dom?

Drzwi - Pasja tworzenia VOXWnętrza wyglądające jak na zdjęciach w katalogu, choć estetyczne i dobrze skomponowane, nie mają czegoś najważniejszego: indywidualnego rysu osobowości ich właściciela. Tymczasem bywa, że jeden charakterystyczny element wystarczy, by wnętrze stało się domem. Dobrze dobrany designerski mebel lub cenne dzieło sztuki na ścianie to niemal stuprocentowa gwarancja sukcesu, nie zawsze jednak możemy pozwolić sobie na taki wydatek. Jak zatem w łatwy sposób nadać wnętrzu niepowtarzalny charakter?

Stylowy nadruk na drzwiach

Nawiązując współpracę z jednym z czołowych polskich producentów drzwi, firmą POL-SKONE, sieć Drzwi i podłogi VOX stworzyła innowacyjny produkt: wykończone w technologii trwałego druku cyfrowego drzwi, na których można umieścić wszystko, co podpowiada nam wyobraźnia. Drzwi z kolekcji „Pasja tworzenia” to propozycja dla kreatywnych inwestorów, którzy mają ochotę pobawić się w projektantów, a także dla tych, którzy w celu stworzenia oryginalnej aranżacji wolą czerpać z pomysłów profesjonalistów.

Aranżacje drzwi

Pasja tworzenia VOXCiekawy nadruk na drzwiach może zastąpić inne elementy dekoracyjne, jak tapeta czy obraz lub zgrabnie je uzupełnić. Projektanci drzwi Pasja tworzenia wykorzystali najsilniejsze trendy we wnętrzach, tworząc galerię świeżych inspiracji.
Obowiązującą we wnętrzach w sezonie 2014/2015 kolorystykę: różowy, żółty, turkusowy, znajdziemy na drzwiach Mosaic. Model ten jest także odbiciem silnego trendu lansującego wzory geometryczne. Inspiracje te bliskie są także projektantom tkanin, którzy w tym sezonie wybierają ostre, neonowe kolory, przenikające się i łączące w chaotyczny sposób. Drzwi Mosaic to odważna, energetyczna propozycja, która nada wnętrzu radości.

Obserwowany od kilku sezonów w modzie i wnętrzach zwrot w stronę natury, objawia się w dwóch mocnych trendach: inspiracje naturalnymi surowcami oraz motywy roślinne. Czerpiące z piękna przyrody modele Travertino i Marmur odwzorowują teksturę kamienia – takie drzwi sprawdzą się w minimalistycznych, surowych wnętrzach. Lemon Tree to model, który docenią osoby poszukujące prostych, ale efektownych sposobów na ożywienie wnętrza: subtelny motyw roślinny w kolorze soczystej zieleni skutecznie poprawia samopoczucie.

Obok wzorów geometrycznych, sezon 2014 zaprosił do wnętrz także motywy etniczne. Fuzją tych trendów są modele drzwi Cube i Square. Oryginalna kompozycja motywów geometrycznych w zróżnicowanej kolorystyce, to ciekawa propozycja do wnętrz, w których stawia się na współczesny design. Przeniesiony ze świata mody do wnętrz trend stawiający na motywy 3D, znajduje odbicie w modelach drzwi Stars i Syrena. Dające wrażenie wypukłości wzory naszkicowane delikatną kreską, utrzymane w neutralnej kolorystyce, to dość uniwersalna propozycja, która sprawdzi się w niejednej aranżacji.

Drzwi - Pasja tworzeniaOferowane przez Drzwi i podłogi VOX drzwi Pasja tworzenia zachęcają do twórczych eksperymentów. Jeżeli wśród propozycji projektantów nie znajdziemy takiej, która podbije nasze serce – możemy sami zaproponować wzór, który dzięki technologii trwałego nadruku cyfrowego ozdobi nasze drzwi.
Tags: ,

Zostaw komentarz

Polityka prywatności | Regulamin

© 2019 Projektowanie Wnętrz, Galerie Projektów, Wystrój i Aranżacje Wnętrz - Projektowanie i wystrój wnętrz | projekty wnętrz