Projektowanie Wnętrz na Facebook

Moda na meble kuchenne w kolorze niebieskim

Opublikowano: 10 czerwca, 2014 Autor:

Podczas tegorocznych targów Eurocucina można było zaobserwować pewien nowy trend. Silnie zaakcentował tam swoją obecność kolor niebieski. To nowa moda w segmencie mebli kuchennych.

Kolor niebieski w projektowaniu wnętrz

kolor  sugarBłękit i niebieski najpierw opanowały meble tapicerowane i tkaniny. Potem jako akcenty pokazały się w meblach mieszkaniowych. Ten odłożony do lamusa na kilkanaście lat kolor, powrócił tryumfalnie do wnętrz. Na tegorocznych targach Eurocucina w Mediolanie wyraźnie widać było, że różne odcienie niebieskiego  podbiły też serca projektantów mebli kuchennych.

Pastelowe i morskie niebieskości pojawiły się przede wszystkim w środkowym segmencie rynku, który zawsze cenił jednobarwne fronty. O ile jednak do niedawna powszechne były raczej biel, czerwień, a nawet czerń, teraz nastała pora bardziej nieoczywistych i raczej pastelowych lub złamanych odcieni.
Triumfalny powrót błękitu

kolor  SevenitesNiebieski pojawia się zazwyczaj w matowym wykończeniu. Jest na tyle uniwersalny, że pasuje zarówno do zdecydowanie nowoczesnych projektów, jak i tych w stylu vintage czy retro. Niezależnie czy inspiracją była ceramika Wedgewood, emaliowane dzbanki czy streamline lat 50. odcienie niebieskiego mogą określić charakter naszej kuchni. Chętnie stosowane przez nasze babcie i mamy, powraca znów do kuchennych wnętrz.

kolor NostalgiaNostalgia, Sugar i Seventies…

W ofercie  firmy Interprint kolorystykę zbliżoną do modnych propozycji z Eurocucina 2014 najlepiej reprezentuje seria dekorów Nostalgia, Sugar i Seventies. Trzy odcienie o różnym nasyceniu można zarówno połączyć ze sobą, jak i z innymi dekorami. Nostalgia to kolor nieco wyblakłego grantu. Sugar ma lekki zielony odcień, a Seventies przypomina dżins. Inne propozycje z niebieskiej palety to  Heaven – jasny, pastelowy błękit – i Pool – turkusowy kolor wody.

Eksperci Interprint proponują między innymi zestawienia tych barw z bielą, beżami lub szarością, a także z różnego rodzaju dekorami drewnopodobnymi, zwłaszcza tymi jasnymi. Ciekawie wyglądają też niebieskości w duecie z ciemniejszymi, kawowymi i czekoladowymi brązami, np. modnych dekorów orzechowych.
Tags: , ,

Zostaw komentarz

Polityka prywatności | Regulamin

© 2019 Projektowanie Wnętrz, Galerie Projektów, Wystrój i Aranżacje Wnętrz - Projektowanie i wystrój wnętrz | projekty wnętrz